poniedziałek, grudzień 05, 2022
Follow Us
piątek, 23 czerwiec 2017 15:53

Wakacyjne podróże z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wakacyjne podróże z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin http://modlinairport.pl/

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin już wkrótce będzie miał kolejne połączenia w atrakcyjnych kierunkach urlopowych. Do letniej siatki połączeń z Modlina dołączyły właśnie Cagliari, Faro oraz Neapol, do zimowej natomiast dołączą Baden-Baden, Ejlat, Memmingen, Sewilla oraz Wenecja. W 2017 r. lotnisko Warszawa/ Modlin planuje obsłużyć prawie 3 miliony pasażerów i obsłuży pasażerów podróżujących w ponad 50 kierunkach.


Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, poinformowała o rekordowych wynikach sprzedaży oferty letniej oraz zimowej. Podczas konferencji Ryanair przypomniał o trzech nowych trasach na lato, a także zapowiedział pięć nowych tras na zimę, do Niemiec, Izraela, Hiszpanii i do Włoch.

Ryanair uczcił rekordowe wyniki, wprowadzając do sprzedaży bilety na loty od lipca do października nawet od 39 zł. Rezerwacji biletów w promocyjnych cenach można dokonać do poniedziałku (26 czerwca) do północy.


- Cieszymy się bardzo z rekordowych wyników sprzedaży w Warszawie/Modlin, zarówno oferty letniej, jak i zimowej. W naszej siatce połączeń jest ponad 50 kierunków, w tym nowości jak Cagliari, Faro, Neapol, Baden-Baden, Ejlta, Memmingen, Sewilla czy Wenecja. Łącznie na lotnisku Warszawa Modlin Ryanair obsłuży 2,9 miliona pasażerów i przyczyni się do utworzenia 2.100 miejsc pracy - mówi Olga Pawlonka, Sales & Marketing Manager Ryanair.


W 2017 roku pasażerowie mazowieckiego portu będą mieli do dyspozycji ponad 50 kierunków, m.in. do wszystkich głównych miejsc, gdzie Polacy znajdują zatrudnienie (Londyn, Bruksela, Dublin - najpopularniejsze), a także do miast odwiedzanych np. przez turystów czy pielgrzymów (m.in. Rzym, Wenecja, Sewilla Barcelona).

Co roku siatka połączeń zwiększa się systematycznie o nowe destynacje. W 2016 było ich 44, a rok wcześniej – 36.

Dlatego zarząd Portu planuje dalszy jego rozwój, w tym rozbudowę, co umożliwić ma odprawę jeszcze większej liczby pasażerów.


- Mamy nadzieję, że plany rozbudowy naszego portu już niedługo wejdą w życie. Już teraz nasze lotnisko jest jednym z największych w Polsce pod względem liczby pasażerów, a każdego roku nasz przewoźnik otwiera nowe połączenia i wzbogaca naszą ofertę dla podróżnych. Nowe hale pozwolą obsłużyć prognozowany wzmożony ruch pasażerski z naszego lotniska, ale także zapewnią większy komfort pasażerom. W nowych halach będzie też więcej interesujących miejsc dla oczekujących pasażerów z rodzinami. – podsumowuje Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

a