poniedziałek, sierpień 08, 2022
Follow Us
czwartek, 01 czerwiec 2017 14:18

Zapraszamy Polaków na Islandię! Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mówi Thorleifur Thor Jonsson z Promote Iceland Mówi Thorleifur Thor Jonsson z Promote Iceland Fot.: Alicja Micuła

Poniedziałkowy wieczór spędziliśmy na spotkaniu z przedstawicielami Islandii, którzy odwiedzili Polskę, aby promować swój kraj. Warszawa ich zachwyciła, twierdzą jednak, że ponieważ stolica Polski liczy 1 753 997 mieszkańców, a Islandię zamieszkuje zaledwie 332 529 osób (2016 r.), to wszyscy zmęczeni życiem w tłumie powinni szukać wytchnienia na Islandii. Coś w tym jest, ponieważ w ubiegłym roku wyspę odwiedziło niemal 40 tysięcy naszych rodaków, czyli o kilkanaście tysięcy więcej niż w roku poprzednim. W ubiegłym roku wyspę odwiedziło ponad 1,8 mln turystów. Na rok 2017 prognozowana liczba to 2,4 mln.

Podczas spotkania z touroperatorami i z prasą w Warszawie przedstawiciele Islandii mówili o nowych możliwościach współpracy, które mogą podtrzymać rosnący trend.

 Islandia oczekuje w tym roku nawet 20-procentowego wzrostu liczby turystów – powiedział Thorleifur Thor Jonsson z Promote Iceland. – Jeszcze tego lata bezpośrednie połączenia lotnicze z wyspą osiągną liczbę 70. Można więc przylecieć z dowolnego i odlecieć w dowolnym kierunku.

Poza niezwykłymi widokami, na Islandii można zjeść najlepsze - dorastające powoli w zimnych wodach Atlantyku - ryby, tutejsza jagnięcina pachnie ziołami, wodospadów jest niezliczona liczba, a powietrze krystalicznie czyste, ponieważ cała Islandia korzysta wyłącznie z naturalnych źródeł energii. Niezapomniane wrażenia pozostaną po pływaniu pośród lodowych gór, czy kąpieli w licznych termalnych basenach.

Największe wrażenie pośród islandzkich gorących źródeł robi Błękitna Laguna - naturalne SPA - umieszczona przez Na­tio­nal Geo­gra­phic na li­ście 25. cudów świa­ta.

Poza niecodziennymi krajobrazami można tu podziwiać wieloryby w ich naturalnym środowisku czy przezabawne maskonury. Zimą Islandia przyciąga amatorów obserwowania zorzy polarnej. O stołecznym Reykjawiku można śmiało powiedzieć, że spośród wielu kulturalnych wydarzeń każdy znajdzie tam coś dla siebie, a Wi-Fi dostępne jest w każdym miejscu kraju, nawet na samym szczycie lodowca.

W spotkaniu uczestniczyli również właściciele biura podróży Iceland Premium Tours, organizującego wycieczki po Islandii "szyte na miarę".

Współpracują z najlepszymi dostawcami usług w kraju, zapewniając wszystko co niezbędne turyście: autokary, przewodników, sprawdzone hotele i niecodzienne atrakcje, m.in. loty helikopterem, oglądanie wulkanów czy gejzerów.

 

Orvar Sigurdsson, Prezes Premium Tours, powiedział:

„Polska jest niezwykle ważnym rynkiem dla Islandii, dlatego cieszymy się, że spotykamy się w Polsce zarówno z tour operatorami oraz dziennikarzami. Razem z naszymi partnerami łączy nas wspólny cel, jakim jest pokazanie Polakom Islandii i jej różnorodnych atrakcji w jak najciekawszy sposób. Chcemy także wspierać biura turystyczne, które organizują już wyjazdy na Islandię lub planują wkrótce wprowadzić je do swojej oferty. Bezpośrednie połączenia z Polski do Rejkiawiku spowodowały znaczny wzrost liczby Polaków w naszym kraju, którzy przyjeżdzają w celach turystycznych i biznesowych. Wierzymy, że to właściwy moment, by zintensyfikować działania promujące Islandię jako miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.”

 

„Promote Iceland z ogromną radością bierze udział w wydarzeniach w Polsce. Obserwujemy stały wzrost ruchu turystycznego, co znacznie ułatwia wciąż rozszerzająca się oferta linii lotniczych obsługujących połaczenia pomiędzy Polską, a Islandią.

Wczoraj wspólnie z linią Wizz Air i Portem Lotniczym Wrocław otworzyliśmy kolejne połączenie z Polski do Islandii. Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, ponieważ nasi obywatele coraz częściej wybierają ją jako kierunek turystyczny.

Mamy nadzieję, że współpraca z podmiotami na polskim rynku będzie owocna i satysfakcjonująca dla nas wszystkich." – dodał Thorleifur Thor Jonsson, przedstawiciel Promote Iceland.

 

 

 

a