środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 05 maj 2017 15:15

Muzeum Piwa i Oktoberfest

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Muzeum Piwa i Oktoberfest http://www.bier-und-oktoberfestmuseum.de

Położone pomiędzy Marienplatz a bramą Isartor muzeum z siedzibą w najstarszym monachijskim domu mieszczańskim (datowanym na ok. 1340 r.) jest poświęcone chmielowi, słodom i największemu na świecie festynowi ludowemu. Piwo i Oktoberfest to dwa kamienie węgielne bawarskiej kultury, które idą ramię w ramię.

Piwo było warzone w Monachium zgodnie z legendarnym Bawarskim Prawem Czystości od 1328. Pierwszy Oktoberfest odbył się w 1810, kiedy zorganizowano wyścigi konne dla uczczenia królewskiego ślubu. Obecnie nawet sześć milionów ludzi gromadzi się w październiku pod statuą Bawarii na Theresienwiese, żeby wspólnie świętować. Muzeum Piwa przy Sterneckerstrasse oferuje wycieczki z przewodnikami, którzy znają mnóstwo fascynujących ciekawostek na temat warzenia piwa.

Wiedziieliście, na przykład, że Babilończycy warzyli piwo ze sfermentowanego zakwasu chlebowego i wody? Dzisiaj ten trunek smakuje o wiele lepiej, o czym goście muzeum mogą się przekonać podczas degustacji w muzealnym pubie. Wycieczki z przewodnikiem (od 5 €) są dostępne również po angielsku. Można tu także spróbować wybornego piwa serwowanego na Oktoberfest.

Więcej na: http://www.bier-und-oktoberfestmuseum.de/en/, http://www.muenchen.de/int/en/events/oktoberfest.html oraz http://www.muenchen.de/int/en.html.

a