niedziela, grudzień 10, 2023
Follow Us
piątek, 21 kwiecień 2017 09:23

Aplikacja Asystent Granica Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Asystent Granica” jest przewodnikiem po polskich drogowych, kolejowych, lotniczych, morskich i pieszych przejściach granicznych. Dzięki aplikacji podróżny przed planowanym przyjazdem lub wyjazdem z Polski ma możliwość wirtualnych odwiedzin na dowolnie wybranym przejściu granicznym. Dowie się również jak będzie wyglądała jego odprawa celna i graniczna, jakie dokumenty są niezbędne do przekroczenia granicy i jakie są limity przewozu towarów w bagażu, a także zapozna się z aktualną sytuacją na wybranym przejściu.

Aplikacja Asystent Granica - niezbędnik podróżnego, turysty i kierowcy przekraczającego granicę Polski - stworzona została przez Służbę Celną i Straż Graniczną. Powstała jako uzupełnienie serwisu www.granica.gov.pl i jest jego integralną częścią, wirtualnym przewodnikiem po przejściach granicznych Polski: drogowych, pieszych, kolejowych, morskich, lotniczych. Dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi: iOS, Android, Windows Phone w językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim.

Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu przenośnym należy ją wstępnie skonfigurować – wybierając na kolejnych ekranach: domyślny język, domyślne obywatelstwo, metodę połączenia z internetem oraz na zakończenie – mini samouczek prezentujący najważniejsze przyciski menu aplikacji. Po zakończeniu wstępnej konfiguracji wyświetla się ekran z prezentacją pełnej funkcjonalności aplikacji.

Jest to kreator, który na podstawie odpowiedzi użytkownika na różne pytania dotyczące: sposobu poruszania się przez granicę, kierunku ruchu, wyboru przejścia, obywatelstwa, przewożonych towarów zaprezentuje wirtualną podróż po wybranym przejściu. Użytkownik dowie się: jakie dokumenty powinien mieć ze sobą, chcąc przekroczyć granicę, jakie będą poszczególne etapy przekraczania granicy,
jakie wymagania powinien spełnić, chcąc przewieźć określone towary przez granicę, jakie są prawa i obowiązki podróżnego. Informacje uzyskane na podstwie odpowiedzi na poszczególne pytania, użytkownik może wysłać sobie na skrzynkę pocztową.

Po wybraniu pozycji "Przejścia graniczne" - możliwe jest wyświetlenie danych o wybranym przejściu granicznym. Prezentowane jest zdjęcie danego przejścia, informacje o godzinach otwarcia, punkty geolokalizacyjne na przejściu oraz komunikaty dotyczące danego przejścia. Użytkownik może również dowiedzieć się, jakie są limity przywozowe do Polski. Wyodrębnione zostały limity dla wyrobów alkoholowych, tytoniowych oraz środków pieniężnych.
Więcej na: http://granica.gov.pl.

a