poniedziałek, maj 23, 2022
Follow Us
wtorek, 02 maj 2017 09:40

Dni Secesji w Darmstadt Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dni Secesji w Darmstadt http://www.darmstadt-tourismus.de

Gdy mówi się o secesji, Darmstadt jest wymieniane na równi z Paryżem, Barceloną czy Wiedniem. Tegoroczne Dni Secesji rozpoczną się w piątek 19 maja 2017 koncertem jazzowym na świeżym powietrzu w ozdobionym rzeźbami oraz płaskorzeźbami platanowym gaju na wzgórzu Mathildenhöhe. Wydarzenia - również dla dzieci - potrwają do 21 maja 2017.

"Swój świat pokaże artysta – którego nigdy nie było i też nigdy nie będzie”. Ten cytat z ok. 1900 roku widnieje na wejściu do muzeum kolonii artystycznej na historycznym wzgórzu Mathildenhöhe. Kolonia artystyczna w Darmstadt działała między 1899 a 1914 rokiem. Słynni artyści, tacy jak Peter Behrens czy Joseph Maria Olbrich, pracowali tutaj – każdy w jednej z dziesięciu rezydencji. W sobotę całe wzgórze zaświeci przy okazji święta iluminacji „Illuminationsfest”. W czasie „Nacht im Gelb” zostaną oświetlone wszystkie budynki, w tym fascynująca Russische Kapelle – cerkiew św. Marii Magdaleny.

Każdy bilet (od 6€) będzie umożliwiał udział w wycieczkach z przewodnikiem (część z nich w historycznych kostiumach) pomiędzy domami artystów i Hochzeitsturm (Wieżą Ślubów) oraz możliwość obejrzenia inspirujących wystaw specjalnych, takich jak pokaz secesyjnych kafelków w muzeum kolonii artystycznej.

Specjalnie dla dzieci zaplanowano pobudzający wyobraźnię festiwal kreatywnej rodziny na wzgórzu Mathildenhöhe w niedzielę 21 maja w południe, z takimi atrakcjami jak przebieranki czy targowisko wyrobów ręcznych.

Więcej na: http://www.darmstadt-tourismus.de/en/events/days-of-art-nouveau.html; http://www.darmstadt.de/fileadmin/PDF-Rubriken/Darmstadt_erleben/Kultur/Flyer_Denkmalschutz/Faltblatt_A_walk_on_Mathildenhoehe.pdf oraz http://www.mathildenhoehe.eu/homepage/.

 

a