niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
czwartek, 06 kwiecień 2017 13:37

Jazzahead! Brema wita wiosnę Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jazzahead! Brema wita wiosnę http://jazzahead.de/

Od 15 kwietnia 2017 hanzeatyckie miasto stanie się jazzową metropolią. Festiwal „Jazzahead!”, na którym będzie można posłuchać ponad 100 koncertów, zgromadzi w Bremie ok. 1 000 wystawców z prawie 60 krajów. Dwutygodniowy festiwal od 15 kwietnia oraz czterodniowe targi od 27 kwietnia 2017 sprawiają, że Brema stanie się mekką dla melomanów oraz profesjonalnych muzyków.

Na całym świecie odbywają się tylko jedne targi, które koncentrują się wyłącznie na jazzie. W tym roku krajem partnerskim festiwalu „Jazzahead!” jest Finlandia. Ciekawostka jest fakt, że jazz narodził się przed stu laty, natomiast Finowie świętują w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Główne atrakcje „Jazzahead!”
Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 15 kwietnia w bremeńskim teatrze. Poza tradycyjnym jazzem nie zabraknie również fińskiego tanga oraz beatboxu. 29 kwietnia 2017 „jazzahead! clubnight” przeobrazi 40 bremeńskich miejsc – zarówno prawdziwe kluby jazzowe, jak i hotele, kościoły czy bary - w wystrzałowe kluby rozrywkowe grające muzykę jazzową oraz crossover – mieszankę gatunków przez całą noc.

Ceny biletów zaczynają się od 20 € i zawierają wstęp do wszystkich miejsc festiwalowych oraz transport publiczny. Federacja Niemieckich Rowerzystów (ADFC) zaoferuje wycieczki rowerowe Clubnight Tours (na życzenie również po angielsku) spod hali targowej nr 7 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Każdy może tam wypożyczyć rower za opłatą, ale sama wycieczka jest wliczona w cenę biletu festiwalowego.

Więcej na: http://jazzahead.de/en/festival-en/ oraz http://www.bremen-tourism.de/en.

a