wtorek, maj 21, 2024
Follow Us
środa, 29 marzec 2017 09:33

Polski Bus z Polonusem Wyróżniony

Napisane przez Grzegorz Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

PolskiBus.com nawiązał współpracę z firmą transportową Polonus. Od 1 kwietnia 2017 klienci Polskiego Busa będą mogli korzystać również z linii oferowanych przez Polonusa. Bilety na te trasy już są dostępne.


Współpraca ta oznacza zwiększenie oferty połączeń Polskiego Busa o 66 miast. Będą to między innymi: Sochaczew, Kozienice, Piotrków Trybunalski, Inowrocław, Grudziadz i Olsztyn, a także wiele miejscowości turystycznych, w tym Piwniczna-Zdrój, Szklarska Poręba i Ruciane-Nida. Można już kupować bilety na nowe trasy poprzez platformę www.PolskiBus.com.
Współpraca dotyczy też pięciu tras międzynarodowych: z Warszawy do Lwowa (pięć połączeń dziennie), Drohobycza, Stryja i Truskawca oraz Kaliningradu. Jak zapewnia PolskiBus.com, podróż większości nowych połączeń krajowych Polonusa będzie się odbywać w autokarach Scania z klimatyzacją, Wi-Fi, gniazdkami elektrycznymi i wygodnymi fotelami.
Polonus jest spółką ze 100 proc. udziałem Skarbu Państwa. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej "Polonus" w Warszawie SA wozi pasażerów od lutego 2001 r. To jeden z największych przewoźników w Polsce. Rocznie z jego usług korzysta około 2 mln pasażerów.
Polski Bus należy do szkockiej firmy Souter Holdings. Na polskim rynku działa od 2011 roku. Jeździ na 16 trasach, łączących 26 miast w Polsce, obsługuje też połączenia do ośmiu miast europejskich (do Berlina, na lotnisko Berlin Schönefeld, do Bratysławy, Brna, Budapesztu, Donovaly, Wiednia i Pragi). Współpracuje też z innymi partnerami – za pomocą platformy PolskiBus.com można kupić bilety na łącznie 84 linie, do 205. miast w Polsce i za granicą. Od 2011 r. Polski Bus przewiózł ponad 21 mln pasażerów.

a