wtorek, maj 21, 2024
Follow Us
wtorek, 14 marzec 2017 08:45

Nowe trasy z Polski do Kijowa Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kijów. Ławra Pieczerska – w tle Dniepr Kijów. Ławra Pieczerska – w tle Dniepr https://pl.wikipedia.org/

Dwie nowe trasy z Polski do Kijowa połączą Lublin i Poznań ze stolicą Ukrainy. Oba połączenia realizowane przez Wizz Air będą działać od 25 sierpnia 2017, a loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki. Bilety na nowe połączenia są dostępne już w sprzedaży na www.wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 89 złotych.

WIZZ oferuje aktualnie loty do Kijowa ze wszystkich swoich sześciu baz operacyjnych w Polsce. Nowe połączenia umocnią relacje biznesowe między Ukrainą i Polską. Wraz z nowymi połączeniami do Kijowa, polska siatka połączeń WIZZ składa się aktualnie ze 151 tras do 27 krajów.
W 2016 roku, linia Wizz Air przewiozła ponad 6,9 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 13% w stosunku do poprzedzającego roku. WIZZ wspiera ponad 5000 lokalnych miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością linii. WIZZ ma obecnie sześć baz operacyjnych na lotniskach w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto przewoźnik oferuje połączenia ze Szczecina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W tym roku Wizz Air będzie mieć zbazowane 22 samoloty w Polsce zatrudniając ponad 800-osobową załogę.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Z ogromną radością ogłaszamy dwie długo wyczekiwane trasy z Lublina i z Poznania do Kijowa. Wizz Air łączy obecnie stolicę Ukrainy ze wszystkimi swoimi sześcioma bazami w Polsce. Jesteśmy przekonani, że dwie nowe trasy szybko zyskają popularność wśród naszych klientów. Z wciąż rozwijającą się siatką połączeń liczącą aktualnie ponad 150 tras z Polski, linia Wizz Air pozostaje zaangażowana w swoją działalność na rzecz polskich klientów oferując niskie ceny podróży lotniczych oraz najwyższy poziom usług.”

a