środa, styczeń 19, 2022
Follow Us
czwartek, 05 styczeń 2017 11:32

Kolejny rok rekordowych wyników Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejny rok rekordowych wyników www.wizzair.com

Wizz Air ogłosił zamknięcie kolejnego roku w którym linia osiągnęła rekordowy wynik w liczbie przewiezionych pasażerów, rozwoju sieci połączeń oraz uznania dla jakości prowadzonej działalności i oferowanych w jej ramach usług. W 2016 roku w WIZZ dodano do floty 9 samolotów, rozbudowano ofertę o 17 nowych destynacji i ponad 100 nowych tras.


W 2016 roku WIZZ przewiózł 23 miliony pasażerów (wzrost o 19%), oferując w sumie 519 tras - 134 destynacje do 40 krajów. Linia zatrudnia obecnie ponad 3000 pracowników. Flota Wizz Air to 74. samoloty typu Airbus A320 i A321 operujące z 25 baz w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dwie kolejne bazy, Kiszyniów w Mołdawii i Warna w Bułgarii, zaczną działać w marcu i lipcu 2017 roku.
Linia Wizz Air otrzymała tytuł 2016 Value Airline of the Year przyznawany przez magazyn Air Transport World (ATW), a Centrum Transportu Powietrznego (CAPA) uznało Wizz Air za Niskokosztową Linię Roku 2016. Ponadto Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych.


Wizz Air w Polsce
W 2016 roku, linia Wizz Air przewiozła ponad 6,9 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 13% w stosunku do poprzedzającego roku. WIZZ wspiera ponad 5000 lokalnych miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością linii. Ma obecnie sześć baz operacyjnych na lotniskach w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu oraz oferuje połączenia ze Szczecina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W tym roku Wizz Air będzie mieć zbazowane 22 samoloty w Polsce zatrudniając ponad 800-osobową załogę. Obecnie polska siatka połączeń składa się z 146 tras do 27 krajów.
József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: “2016 rok był dla Wizz Air niezwykle udany. Utrzymaliśmy pozycję lidera pozostając największą niskokosztową linią w Europie Środkowo-Wschodniej, a wysoka jakość naszych usług i bezpieczeństwa została doceniona międzynarodowymi wyróżnieniami. Wyjątkowo efektywny i niskokosztowy model naszej działalności umożliwia nam dalszy silny rozwój i rozbudowę oferty, aby jak najlepiej zaspokajać oczekiwania i potrzeby naszych klientów.”

Więcej na: www.wizzair.com.

a