środa, sierpień 17, 2022
Follow Us
wtorek, 20 grudzień 2016 15:53

Polacy preferują zimowy wypoczynek z letnią pogodą Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Plaża na Teneryfie - Playa de las Teresitas Plaża na Teneryfie - Playa de las Teresitas https://pl.wikipedia.org/

Firma Wizz Tours (portal należący do Wizz Tours Kft) opublikowała wyniki badania przeprowadzonego na portalu społecznościowym Facebook w grudniu 2016 roku, w którym wzięło udział ponad 5300 osób z krajów Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Węgry, Rumunia). Tematem ankiety były trendy i preferencje podróżnicze. Wyniki wskazują, że aż 86,5% Polaków deklaruje chęć wyjazdu za granicę tej zimy, podobnie jak Węgrzy i Rumuni. Wyniki ankiety pokazują, że 74,2% polskich respondentów na zimowy wypoczynek wybiera miejsca, gdzie może cieszyć się prawdziwie letnią pogodą w tym okresie.

Badania przeprowadzone na Węgrzech i w Rumunii wykazały porównywalne wyniki, co potwierdza zbieżność preferencji Polaków z turystami z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dla nich Wizz Tours oferuje bogaty wybór egzotycznych kierunków takich jak Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa i Lanzarote), Ejlat w Izraelu, Dubaj, Malta czy Larnaka na Cyprze. Ogromna większość pytanych zdecydowanie woli odkrywać nieznane im wcześniej miejsca. 89% Polaków i 72% Rumunów na cel podróży wyszukuje nowe lokalizacje. Wybierając rodzaj transportu podczas podróży za granicę zdecydowana większość respondentów (81,3%) decyduje się na samolot. Kolejne 11% Polaków preferuje podróż samochodem, a pozostali wybierają inny rodzaj transportu.

Jak pokazują wyniki sondażu, prawie połowa Polaków (46,4%) najczęściej podróżuje w towarzystwie jednej osoby. 33% ankietowanych zabiera ze sobą 2 lub 3 osoby towarzyszące. Dla porównania, na Węgrzech taką odpowiedź wskazało prawie 70% badanych. Na podróże w większej grupie decyduje się 9% polskich respondentów. Podróże w pojedynkę wybiera ponad 11% osób biorących udział w badaniu.
Wyniki ankiety potwierdzają coraz większą popularność pakietów wakacyjnych w Polsce. Co trzeci badany chętnie dokonuje rezerwacji w pakiecie zamiast osobno organizować poszczególne elementy podróży.

Istvan Csanalosi, Dyrektor Generalny Wizz Tours, mówi: „Wizz Tours oferuje wiele możliwości wyjazdów zagranicznych w przystępnych cenach. Ogromnym atutem jest prosty sposób rezerwacji. Podróże lotnicze znacznie ułatwiły dostęp do wybranego miejsca na kontynencie i poza nim. Ciekawym wnioskiem z badania jest dla nas informacja, że 34% respondentów z Polski dokonuje rezerwacji w pakiecie, jednocześnie wykupując przelot i zakwaterowanie. Oznacza to, że oferta Wizz Tours jest dla nich świetnym rozwiązaniem, ponieważ doskonale wpisuje się w ich potrzeby i wymagania.
Wizz Tours oferuje aktualnie ponad 30 000 możliwości zakwaterowania w całej sieci destynacji Wizz Tours, co pozwala klientom znaleźć odpowiednie miejsce bez względu na to czy szukają opcji bed&breakfast, kameralnego pensjonatu, komfortowego hotelu biznesowego czy najbardziej luksusowych warunków dla potrzeb planowanej podróży.

a