piątek, maj 14, 2021
Follow Us
czwartek, 24 listopad 2016 10:00

Maroko na TT Warsaw'16 Wyróżniony

Napisane przez Grzegorz Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Maroko nazywane jest bramą Afryki, leży bowiem zaledwie kilkanaście kilometrów od południowego wybrzeża Hiszpanii. Mimo bliskości Europy jest to dla nas kraj niezwykle egzotyczny. Żeby przyjechać do Maroka polscy turyści nie potrzebują wiz, wystarczy ważny paszport. Kraj ten jest odległy o niecałe pięć godzin lotu odrzutowcem od Polski.


Na turystów czekają wspaniałe plaże ciągnące się tysiącami kilometrów wzdłuż wybrzeża Atlantyku i Morza Śródziemnego, ośnieżone szczyty Atlasu, zielone doliny i oazy na skraju Sahary. O burzliwej historii kraju świadczą m.in. wspaniałe zabytki królewskich miast Rabatu, Meknesu, Fezu i Marrakeszu, od którego pochodzi nazwa kraju. Każdego przybysza fascynuje jedyna w swoim rodzaju tradycja i kultura oraz wspaniałe krajobrazy.


Ponoć już latem 2017 roku będzie można kupić bilet na bezpośredni lot z Polski do Maroka. Finalizowane są rozmowy przedstawicieli linii lotniczych i władz państwowych. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie można dostać się do tego północnoafrykańskiego kraju. O nowym połączeniu oraz o atrakcjach Maroka będą informować przedstawiciele tego kraju obecni na Targach TT Warsaw na stoisku B16.

Marokańczycy czekają na Polaków
Na stoisku Maroka (B16) wspólnie z Marokańskim Narodowym Biurem Turystyki ofertę zaprezentują też przedstawiciele hoteli oraz lokalnej administracji. Do Warszawy przyjadą również przedstawiciele Rady Turystycznej Prowincji Ouarzazat, jak i Rady Turystycznej Regionu Marrakeszu i Agadiru.
Jak powiedział Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki, celem obecności na targach jest podtrzymanie relacji z dotychczasowymi partnerami i nawiązywanie nowych kontaktów.
– Jestem przekonany, że uruchomienie nowego połączenia lotniczego sprawi, że Polacy jeszcze chętniej będą odwiedzali Maroko, a podróż stanie się łatwiejsza, wygodniejsza i szybsza. W naszym kraju o każdej porze roku jest wiele atrakcji, które przyciągają turystów. Liczymy, że w ten sposób rozwinie się również turystyka indywidualna, choć oczywiście ogromnie cenimy sobie współpracę z polskimi touroperatorami. Dużą wagę przykładamy też do tego, aby turyści czuli się u nas bezpiecznie – dodaje Rachid Ennaciri.

Na marokańskim stoisku przewidzianych jest wiele atrakcji. Uwagę z pewnością przyciągnie tancerka brzucha, tatuaże malowane henną, a także sztuka arabskiej kaligrafii. Dodatkowo Marokańczycy zapraszają na degustację słodyczy oraz wina.

Szczyt klimatyczny w Marrakeszu
Do najważniejszych wydarzeń międzynarodowych w Maroku w 2016 roku należy szczyt klimatyczny COP 22 w Marrakeszu, w którym wzięli udział delegaci z całego świata, w tym ponad 40 głów państw, a także reprezentanci nauki, biznesu, organizacji pozarządowych i ekologicznych. Zapewnienie bezpieczeństwa przyjeżdżającym do Maroka jest skutecznie realizowanym priorytetem władz, czego potwierdzeniem może być zakończony właśnie szczyt.

Turystyka Maroka w liczbach
W 2015 roku 10,3 milionów turystów odwiedziło Maroko (w tym 54 000 z Polski), co uplasowało ten kraj na 25. miejscu w światowym rankingu. Baza noclegowa to 207 500 łóżek, a roczne dochody z turystyki przyjazdowej stanowią 12% PKB. Turystyka generuje 500 000 miejsc pracy.
Królestwo Maroka to kraj zamieszkany przez 35 milionów mieszkańców. Stolicą administracyjną jest Rabat, natomiast głównym centrum ekonomicznym i biznesowym jest największe miasto - Casablanca.

a