wtorek, grudzień 06, 2022
Follow Us
piątek, 14 październik 2016 10:46

Spotkanie branży turystycznej promujące Niemcy Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Katedra w Halle wśród staromiejskiej zabudowy Katedra w Halle wśród staromiejskiej zabudowy https://pl.wikipedia.org

Na 6. Workshopie Europy Centralnej w Halle (Saale) Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) powita w dniach 16 i 17 października 2016 roku 100 przedstawicieli międzynarodowej branży turystycznej. Uczestnicy, wśród nich 70 kupców oraz 27 przedstawicieli mediów, pochodzą z 14 środkowoeuropejskich krajów: Austrii, Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Rosji i Ukrainy.

Elementem kluczowym wydarzenia będą warsztaty w Wielkiej Sali hali wystawowej Händel-Halle, na których swoją aktualną ofertę przedstawi 30 niemieckich przedsiębiorstw turystycznych. Będzie to wspaniała okazja do wymiany informacji i opinii na temat trendów, popytu klientów na poszczególnych rynkach i oferty turystycznej w Niemczech oraz platforma do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Program urozmaicą seminaria DZT dla niemieckich wystawców.

„Workshop Europy Centralnej pełnił przez ostatnie 5 lat rolę ważnej platformy sprzedażowej i znacząco przyczynił się do pozyskiwania rynków Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej dla niemieckiego Incomingu. W okresie od stycznia do lipca br. odnotowano aż 6,9 mln noclegów gości przyjeżdżających do Niemiec z tego regionu. Liczby przyjazdów z poszczególnych państw świadczą o ich ponadprzeciętnym wzroście na tle innych rynków europejskich: z Polski wzrost o 5%, z Czech o 5,9%, z Rumunii o 3,9%, z Chorwacji o 12%, zaś ze Słowacji i Ukrainy aż o 15% w stosunku do roku poprzedniego. Chcemy ustabilizować, a nawet zwiększyć ten wzrost poprzez zdywersyfikowaną obsługę rynków" - mówi Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT.

Stefan Voß, dyrektor organizacji Stadtmarketing Halle (Saale) GmbH, tłumaczy: „Dzięki przyszłorocznemu jubileuszowi reformacji kraj związkowy Saksonia-Anhalt cieszy się bardzo dużym międzynarodowym zainteresowaniem. To dla nas, jako gospodarzy Workshopu Europy Centralnej, bardzo dobra okazja, aby zaprezentować przedstawicielom branży atrakcyjność miasta Halle i naszego regionu."

Jeszcze przed rozpoczęciem workshopu uczestnicy w ramach wycieczek pre-convention mają możliwość zwiedzenia obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO usytuowanych po drodze z Berlina przez Dessau i Wörlitz do Halle, a przedstawiciele mediów bliższe informacje o turystyce regionu otrzymają podczas wyjazdu trasą Naumburg-Querfurt-Eisleben.

Więcej na: www.germany.travel.

a