niedziela, sierpień 14, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/24826.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/24826
czwartek, 06 październik 2016 00:00

„Top 100" Niemiec Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
„Top 100" Niemiec http://www.miniatur-wunderland.de/

Miniatur Wunderland w Hamburgu jest ulubioną atrakcją turystów podróżujących do Niemiec. Drugie miejsce rankingu „Top 100" zajął Heidelberg (starówka oraz zamek), a trzecie park rozrywki Europa-Park w Rust, zeszłoroczny lider rankingu.

Co roku Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) na stronie www.germany.travel pyta zagranicznych turystów odwiedzających Niemcy o ich ulubione miejsca w Niemczech. Pytanie ankiety jest otwarte – w pole odpowiedzi można wpisać dowolną atrakcję – a jej wyniki opublikowane są w rankingu Top 100. W 2016  roku od marca do sierpnia oddało głos ponad 40 tysięcy turystów z 66. krajów.

„Atrakcje Top 100 są najczęstszej odwiedzanymi podstronami portalu www.germany.travel. Potwierdza to wagę takich rankingów dla turystów np. podczas planowania podróży. Ponadto osiągnięta pozycja jest znakiem jakości, który jest później chętnie wykorzystywany w działaniach marketingowych prowadzonych na rynkach zagranicznych, zwiększając tym samym zainteresowanie ofertą zwycięskich atrakcji turystycznych" – tłumaczy Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT.

Tegoroczni liderzy rankingu TOP 100

Pierwsze miejsce zajął Miniatur Wunderland w Hamburgu. Otwarcie największej na świecie makiety kolejowej odbyło się w 2001 r. Wtedy świat modeli obejmował „tylko" trasy kolejowe przez wiernie odtworzone krajobrazy środkowych Niemiec i gór Harzu oraz fikcyjne miasteczko Knuffingen – model stolicy przemysłu samochodowego na południu Niemiec, po którym jeździ 90 samochodzików. Po dziesięciu latach Knuffingen otrzymało własne mini-lotnisko odprawiające 40 samolocików.

Od 15 lat Miniatur Wunderland jest ciągle poszerzane i rozbudowywane – we wrześniu 2016 r. otworzono kolejną nową część: „odcinek włoski" o powierzchni 190 m2.

Zamek i stare miasto w Heidelbergu od lat zajmują czołowe miejsca rankingu „Top 100". W 2016 r. poprawiły pozycję z czwartego na drugie miejsce. Ubiegłoroczny zwycięzca Europa-Park w Rust również w tym roku znalazł się wśród „medalistów". Inne atrakcje, które tradycyjnie osiągają wysokie pozycje to: zamek Neuschwanstein, starówka w Rothenburg ob der Tauber, jezioro Bodeńskie z wyspą Mainau oraz wyspą klasztorną Reichenau oraz Katedra Kolońska. Atrakcje, które po raz pierwszy znalazły się na czołowych pozycjach rankingu to pałac Residenzschloss w Mannheim, katedra w Ulm (Ulmer Münster) oraz stare miasto w Dreźnie z kościołem mariackim i Zwingerem.

„Top 100" świadczą o szerokiej ofercie turystycznej Niemiec

Zagraniczni turyści na 100 najpopularniejszych atrakcji wybrali słynne zabytki, historyczne miejsca, parki przyrodnicze, obiekty sportowe, parki rozrywki oraz tradycyjne wydarzenia we wszystkich krajach związkowych. Różnorodność tych wyników portretuje różnorodność całej oferty turystycznej Niemiec. Ranking opublikowany jest na stronie www.germany.travel/top100. Ponadto atrakcje „Top 100" otrzymują cyfrowe certyfikaty oraz naklejki, z których mogą korzystać we własnych działaniach promocyjnych.

{gallery}24826{/gallery}

Więcej na: www.germany.travel.

 

a