środa, grudzień 08, 2021
Follow Us
wtorek, 13 wrzesień 2016 14:37

Porozumienie między PIT i spółką Astana Expo 2017 Wyróżniony

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Porozumienie między PIT i spółką Astana Expo 2017 http://www.pit.org.pl

W Warszawie odbyło się Polsko-Kazachskie Forum Gospodarcze. Otworzyli je prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew wraz z prezydentem Andrzejem Dudą. Celem Forum było zacieśnienie współpracy gospodarczej pomiędzy oboma krajami. W dwustronnych rozmowach uczestniczyli przedstawiciele różnych branż w tym turystyki.


Prezydent Kazachstanu wskazał, że jednym z ważniejszych wyzwań jest kwestia zorganizowania transportu pomiędzy oboma krajami.
- Największym wyzwaniem jest transport - jak przejechać do Polski z Kazachstanu i odwrotnie - mówił przywódca Kazachstanu. Transport to też połączenie lotnicze, ale to rozwiążemy. Jednak tradycyjny korytarz transportowy to Rosja - powiedział Nazarbajew.
Oprócz uruchomienia bezpośredniego połączenia lotniczego Prezydent Kazachstanu zapowiedzaił też zniesienie wiz dla obywateli Polski od 1 stycznia 2016.
Efektem Polsko-Kazachskiego Forum Gospodarczego było podpisanie 15 poruzumień dotyczących różnych branż. Jedno z nich dotyczyło turystyki.
Porozumienie o współpracy przy promocji turystyki z okazji zblizającej się Wystawy Światiowej, która odbędzie się 2017 roku w Astanie (stolicy Kazachstanu) podpisali Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki oraz Akhmetzhane Yessimov, prezes spółki Astana Expo 2017.
Udział Polaków w wystawie Światowej w Astanie ma zapoczątkować wymianę turystyczną, która będzie później systematycznie rozwijana.

a