wtorek, maj 24, 2022
Follow Us
niedziela, 11 wrzesień 2016 00:00

Pierwszy komercyjny lot samolotu typu Airbus A321 z Warszawy Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pierwszy komercyjny lot samolotu typu Airbus A321 z Warszawy https://wizzair.com

Pierwszy komercyjny lot Wizz Air samolotem A321 ceo jest ważnym etapem działalności linii w Warszawie. Ten typ maszyny trafił do floty Wizz Air w listopadzie 2015 roku. Obecnie linia posiada 9 samolotów typu A321. Pierwszy zbazowany w Warszawie Airbus A321 będzie początkowo latać na popularnych trasach do Londynu Luton i do Brukseli Charleroi.


Z 230 miejscami na pokładzie, Airbus A321ceo to najbardziej efektywny jednonawowy samolot pasażerski. Dzięki temu WIZZ może zaoferować więcej miejsc dla pasażerów oraz więcej destynacji utrzymując niskie ceny oraz najniższy w swojej klasie poziom emisji spalin i hałasu.
Samolot Wizz Air A321s ma nowe kolory wnętrza, bardziej przestronny wygląd kabiny, miękkie skórzane fotele oraz więcej możliwości wyboru miejsc siedzących.
We flocie WIZZ będzie 30 samolotów we wspomnianej wersji A321 w 2018 roku. Następnie w 2019 roku rozpocznie się dostawa maszyn A321neo wyposażonych w zaawansowane technologicznie silniki.
Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: "Z ogromną radością świętujemy pierwszy komercyjny lot z naszej bazy w Warszawie jednym z najnowszych samolotów typu Airbus A321 o zaawansowanej technologii. Na przestrzeni 12 lat owocnej współpracy z Lotniskiem Chopina w Warszawie przewieźliśmy ponad 12,5 mln pasażerów na naszych niskokosztowych trasach. To niezwykle ważny kamień milowy, który podkreśla nasze zaanagażowanie w działalność w Polsce. Umieszczenie w bazie Airbusa A321 z 230 miejscami, najbardziej efektywnego wąskokadłubowego samolotu na świecie, pozwoli nam na utrzymanie niskich cen oraz rozbudowę stale rozwijającej się siatki połączeń przy zachowaniu najwyższego poziomu obsługi na pokładach WIZZ. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład Airbusa A321!".

 

Bezpłatne zdjęcia floty i załogi Wizz Air oraz nowego logo dostępne na: http://wizzair.com/en-GB/press

a