poniedziałek, marzec 08, 2021
Follow Us
wtorek, 26 lipiec 2016 00:00

Piękna Polska z Neckermannem Wyróżniony

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Klif Orłowski Klif Orłowski Fot. JEN

Biuro Neckermann Podróże przygotował w tym roku dla naszych rodaków specjalną ofertę turystyczną promującą wypoczynek w różnych zakątkach Polski. Została ona zebrana w odrębnym katalogu „Piękna Polska".

Kojarzone głównie z zagraniczną ofertą wypoczynkową Biuro Podróży Neckermann promuje w tym roku wśród Polaków również całoroczny wypoczynek we własnym kraju. To już nie pierwszy raz kiedy Neckermann wydał katalog poświęcony wypoczynkowi w Polsce.

- W ostatnich dziesięciu latach już dwukrotnie wydawaliśmy podobny katalog. Zawsze też mieliśmy Polskę w mniejszym lub w większym wymiarze w swojej ofercie, nie za każdym razem dedykując krajowym propozycjom osobny katalog - podkreśla Krzysztof Piątek, prezes Neckermann Podróże.

Tegoroczny katalog „Piękna Polska" jest trzecim i najbardziej rozbudowanym katalogiem Neckermanna z polską ofertą. Obejmuje propozycje wypoczynku w 50. wyselekcjonowanych hotelach usytuowanych w różnych częściach Polski. Są to obiekty o zróżnicowanycm standardzie, głównie trzy i cztero gwiazdkowe, ale jest też kilka pięciogwiazdkowych. Zgrupowane są one w czterech regionach turystycznych. Najliczniej reprezentowane są hotele nadmorskie. W tej grupie Neckermann proponuje wypoczynek w 41. obiektach hotelowych (hotele, ośrodki wczasowe, wellness & SPA, apartamenty, domy wczasowe, zamek) w 18. miejscowościach nadmorskich. Najwięcej obiektów jest w Międzyzdrojach (9 obiektów), Kołobrzegu (8) i Świnoujściu (4). W pozostałych miejscowościach takich jak: Trzebiatów, Pobierowo, Międzywodzie, Niechorze, Dźwirzyno, Sianożęty, Ustronie Morskie, Sarbinowo, Mielno, Krąg, Dąbki, Darłowo, Jarosławiec, Sopot, Gdańsk proponowanych jest od 1. do 3. obiektów. Drugą co wielkości ofertę stanowią hotele w południowej Polsce. W letniej ofercie jest tu proponowanych 11 obiektów w takich miejscowościach jak: Ustrzyki Dolne, Racław, Wisła, Długopole Zdrój, Łomnica, Szklarska Poręba, Świeradów Zdrój. W ofercie zimowej zwiększono liczbę hoteli w górach. Ponadto w katalogu są również hotele na Mazurach oraz w Wielkopolsce i na Mazowszu.

- Do niedawna w Polsce przeważały hotele miejskie, biznesowe i konferencyjne. Brakowało ciekawych obiektów o charakterze wypoczynkowym o dobrym standardzie. Obecnie zmieniliśmy znacznie portfolio hotelowe bo baza hotelowa w Polsce bardzo się rozwinęła. Przybyło wiele prywatnych hoteli i ośrodków wypoczynkowych o wysokim standardzie. Wiele istniejących obiektów przeszło gruntowną modernizację i proponują ciekawą ofertę urlopową. Od nieadwna pojawiły się w Polsce również hotele proponujące pobyty w popularnej wśród Polaków wersji all inclisive. Polacy za sprawą wyjazdów do Egiptu, Turcji i Tunezji tak przyzywczaili się do all inclusive, że w ostatnich latach w tej opcji było dokonywanych 90 proc. rezerwacji - mówi Krzysztof Piątek, prezes Neckermann Podróże.

Wśród proponowanych obiektów wypoczynkowych znalazły się również takie, które brały udział w ogolnopolskiej kampanii i konkursie Hotel Przyjazny Rodzinie. W katalogu „Piękna Polska" w gronie hoteli oferujących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku są: Andeers Stare Jabłonki, Arłamów Hotel, Aurora SPA & Wellnes (Międzyzdroje), Hotel & Medi SPA Biały Kamień (Świeradów Zdrój), Golden Tulip Gdańsk Residence (Gdańsk), Haffner Hotel (Sopot), Lidia SPA & Wellness (Darłowo), Marena Wellness & SPA (Miedzywodzie), Senator Hotel (Dźwiżyno) oraz Wolin Hotel (Międzyzdroje).

Powodem, dla którego zarząd Neckermanna zdecydował się na przygotowanie krajowej oferty wypoczynkowej było zauważenie trendu, że Polska zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród rodzimych klientów. Okazało się, że znaczna ich część ma obawy przed podróżowaniem do niektórych krajów w związku z powtarzającymi się przypadkami aktów terrorystycznych. Dla tej grupy klientów wypoczynek w Polsce stał się atrakcyjną alternatywą. Neckermann postanowił wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i przygotował specjalną ofertę.

- W poprzednich latach sprzedaż krajowej oferty wypoczynkowej była w Neckermannie marginalna. Początkowo były to setki klientów. Teraz są to już tysiące klientów, którzy podróżują z Neckermannem po Polsce. W tym roku uważamy, że sprzedaż oferty krajowej ze względu na sytuację międzynarodową będzie większa. Oferta z naszego katalogu dotyczy nie tylko wypoczynku wakacyjnego, ale również pobytów weekendowych o różnych porach roku. Rośnie liczba Polaków, którzy chcą spędzić weekendy poza domem - mówi prezes Krzysztof Piątek.

a