czwartek, marzec 04, 2021
Follow Us
piątek, 15 lipiec 2016 00:00

Neckermann świętuje 175 lat turystyki zorganizowanej Wyróżniony

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

175 lat temu, dokładnie 5 lipca 1841 r. Thomas Cook zorganizował w Anglii pierwszą wycieczkę koleją, dając początek turystyce zorganizowanej. Jej trasa przebiegała z Leicester do Loughborough i liczyła niecałe 20 km. Datę tą przyjęto również za powstanie pierwszego biura podróży na świecie.

Dziś grupa Thomas Cook plc, do której należy Neckermann Podróże jest jednym z największych światowych koncernów turystycznych, z którym co roku podróżuje ponad 20 milionów turystów. Firma działa w 15 krajach i zatrudnia 22 tysiące pracowników. Na polskim rynku Neckermann obecny jest od 20 lat i jest jedną z najbardziej cenionych przez polskich klientów marek turystycznych.

Ideą Thomasa Cooka było upowszechnienie turystyki. Jego marzeniem było, aby była dostępna dla każdego. Pragnął, aby podróżowało się taniej, łatwiej i bezpieczniej. Dążąc do popularyzowania turystyki wprowadził wiele innowacji, z których korzystamy do dzisiaj. To właśnie pomysłem Thomasa Cooka są m.in.: vouchery hotelowe (1868 r.), katalogi turystyczne (1858 r.) czy czeki podróżne (1874 r.). Od czasów pierwszej zorganizowanej wycieczki podróżowanie i sama turystyka rozwinęły się w zaskakującym tempie. Dziś w ciągu zaledwie kilku godzin możemy znaleźć się w odległym zakątku świata, podróżowanie stało się nie tylko szybsze i łatwiejsze, ale też bardziej dostępne i bezpieczniejsze. Jest jednak jest coś co od 175 lat pozostaje niezmienne - to fascynacja odkrywaniem, poznawaniem świata i potrzeba beztroskiego wypoczynku, który tak jak i kiedyś, tak i dziś jest ważny dla każdego z nas.

- Kiedy Thomas Cook w 1841 r. zaoferował pierwszą wycieczkę nie mógł spodziewać się, że przez te wszystkie lata jego nazwisko pojawi się na witrynach tysięcy biur podróży, samolotach i hotelach na całym świecie - mówi Krzysztof Piątek, Prezes Neckermann Podróże. - Dziś z grupą Thomas Cook, do której należy Neckermann Podróże co roku podróżuje ponad 20 milionów turystów. Z całą pewnością 175 - letnia historia jest dla nas dużą inspiracją. Wizja naszej firmy nie zmieniła się znacząco na przestrzeni lat - pragniemy być ulubionym biurem podróży, oferującym klientom inspirujące wyjazdy wakacyjne, dopasowane do ich indywidualnych oczekiwań - dodaje.

- Świętując 175 lat turystyki zorganizowanej pragniemy zaciekawić klientów fascynującą historią podróżowania. - mówi Magda Plutecka, PR Manager Neckermann Podróże. - Nasza firma posiada unikalną kolekcję materiałów archiwalnych, w tym dotyczących pierwszych wycieczek zorganizowanych przed Cooka.

a