poniedziałek, grudzień 05, 2022
Follow Us
czwartek, 23 czerwiec 2016 13:56

Tanie loty z Warszawy i Katowic na Sardynię

Napisane przez JN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tanie loty z Warszawy i Katowic na Sardynię fot. freeimages.com

Największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpoczęła w minioną sobotę dwa nowe połączenia z Polski na Sardynię. Najnowsze trasy WIZZ łączą Katowice i Warszawę z miastem Alghero. Loty z obu miast będą odbywać się w sezonie letnim w soboty.

Sardynia, druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, jest popularnym kierunkiem turystycznym oferującym szeroki wybór możliwości spędzania zarówno aktywnych jak i relaksujących wakacji w pięknym otoczeniu.

W ofercie Wizz znajduje się obecnie 131 tras do 58 destynacji z ośmiu polskich lotnisk. Bilety na ostatnio uruchomione połączenia dostępne są w sprzedaży w cenach rozpoczynających się już od 119 złotych.

- Z ogromną radością wprowadzamy dwie niezwykle atrakcyjne letnie trasy z Katowic i z Warszawy. Latamy do Alghero w każdą sobotę w czasie sezonu letniego z obu miast, co pozwala naszym polskim klientom na niskokosztowe podróże na piękną Sardynię – mówi Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Do tej pory brak bezpośrednich połączeń lotniczych utrudniał polskim turystom wypoczynek na tej pieknej wyspie.

Jest przynajmniej 10 powodów, dla których warto pojechać na Sardynię. Są to wspaniały klimat, atrakcyjne plaże, piękne parki naturalne i obszary chronione, wspaniałe akweny do nurkowania, znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych i sportów na świeżym powietrzu, nuragi (megalityczne, warowne wieże obserwacyjne, pochodzące z połowy II tysiąclecia p.n.e.) i archeologia, uroki przyrody, wioski i miasteczka z wielowiekową tradycją, pobyty w winnicach, wydarzenia kulturalne, a także tradycje ludowe oraz rzemiosło.

a