sobota, sierpień 13, 2022
Follow Us
sobota, 30 październik 2010 15:37

Bezpośrednio do Kairu Wyróżniony

Napisane przez Alicja Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bezpośrednio do Kairu Ambasada Egiptu
Warszawa i Kair połączone! O godzinie 22:30 pod koniec października odbył się pierwszy lot z Warszawy do Kairu, inaugurujący otwarcie bezpośredniego połączenia lotniczego na tej trasie.

Read More {jumi [*4]}Nowe połączenie umożliwi Polakom poznanie jednego z najciekawszych i największych miast Afryki. Wznowienie połączenia lotniczego Warszawa – Kair to odpowiedź Polskich Linii Lotniczych LOT na coraz większe zainteresowanie pasażerów lotami do Egiptu.

Kraj Faraonów to od kilku lat przyciąga Polaków. Rokrocznie ponad pół miliona rodaków wyjeżdża na wczasy do Egiptu. Bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Warszawą a Kairem ułatwi turystom samodzielną organizację wycieczek do tego kraju. Podróż z Warszawy do Kairu trwa 3 godziny i 50 minut. Loty samolotami Boeing 737-400, trzy razy w tygodniu: z Warszawy do Kairu w poniedziałki, środy i soboty, natomiast z Kairu do Warszawy we wtorki, czwartki i niedziele.

Kair to tętniąca życiem stolica Egiptu, miasto pełne kontrastów, w którym historia przeplata się z nowoczesnością, a Wschód miesza się z Zachodem. Autor „Baśni z tysiąca i jednej nocy" zwykł mówić, że kto nie był w Kairze, ten nie widział świata". Do najważniejszych atrakcji Kairu należy Muzeum Egipskie, Cairo Tower, Cytadela, Miasto Umarłych, najstarszy bazar na Bliskim Wschodzie – Khan el-Khalili, Sfinks i oczywiście wspaniałe Piramidy w Gizie.

Warszawę i Kair łączą najdłuższe stosunki dyplomatyczne. Teraz jest to także bezpośredni lot, który jest krótki i przyjemny – mówi Achmed Shokry, Radca ds. Turystyki przy Ambasadzie Egiptu.
Więcej informacji na stronie: www.egypt.travel.com

{acesef AddThis6}{acesef icon}

{jumi [*6]}

a