środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 24 czerwiec 2016 00:00

Stopover w Paryżu lub Amsterdamie Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jedna wyprawa i wiele możliwości - Amsterdam i Paryż. Można odwiedzić dwa miejsca w jednej cenie podczas krótkiego urlopu lub w drodze na wakacje. Air France i KLM oferują wszystkie swoje loty z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie.

Wybierając linie Air France lub KLM warto skorzystać z dodatkowej opcji i w cenie przelotu zatrzymać się w Paryżu lub Amsterdamie na dowolną liczbę dni. Z przerwy w podróży (ang. stopover), czyli postoju dłuższego niż 24 godziny, mogą skorzystać osoby lecące w Klasie Ekonomicznej w przypadku dowolnego przelotu międzykontynentalnego liniami Air France i KLM, a także pasażerowie KLM podróżujący po Europie. Bilety na „podróż złożoną" można rezerwować bez dodatkowych opłat na stronach www.airfrance.pl i www.klm.pl. Planując już teraz kilkudniowy wypoczynek lub dłuższy urlop, warto skorzystać z tej ciekawej oferty.

Jak zarezerwować lot z przerwą w podróży?

Wystarczy na stronie www.klm.pl lub www.airfrance.pl wybrać wylot z Warszawy lub Krakowa do Amsterdamu lub Paryża, a następnie kliknąć w opcję „podróż złożona". Następnie trzeba zaplanować każdy odcinek podróży osobno, np. Warszawa-Amsterdam; Amsterdam-Genua i na koniec wybrać jedno z zaproponowanych połączeń wraz z ceną. Podczas jednej podróży można zaplanować dwie dowolnej długości przerwy – np. w jedną stronę zatrzymujemy się w Paryżu, w drugą – w Amsterdamie.

Istotne jest, aby odebrać bagaż tam gdzie robimy stop, czyli – w Paryżu lub Amsterdamie (nie może on bowiem zostać nadany do finalnego celu podróży).

Rezerwacja biletu z przerwą w podróży jest możliwa w ramach dostępności miejsc w wymaganej klasie rezerwacyjnej i podlega dodatkowemu podatkowi lotniskowemu i może podlegać szczegółowym warunkom w zależności od trasy.

Amsterdam i Paryż na topie

Zarówno Amsterdam, jak i Paryż mają wiele do zaoferowania turystom. To metropolie tętniące życiem, z szerokim wachlarzem rozrywki i unikalną atmosferą lokalnych klubów, kawiarni i barów. I co ważne, obydwa miasta od lat cieszą się wśród Polaków niesłabnącą popularnością.

– Wśród podróżnych z Polski, którzy w ostatnich miesiącach wybrali się w podróż po Europie największą popularnością cieszył się Paryż i Amsterdam. Jest to dla nas naturalne, gdyż Paryż i Amsterdam to nasze dwa porty bazowe, do których oferujemy bezpośrednie loty – w tegorocznym sezonie letnim linie Air France i KLM z Warszawy oferują aż 7 połączeń dziennie do Paryża i Amsterdamu, a linia KLM dodatkowo realizuje 14 lotów tygodniowo między Krakowem a Amsterdamem. Natomiast od 4 lipca 2016 roku Air France oferować będzie sezonowy rejs z Krakowa do Paryża 4 razy w tygodniu przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień (ostatni lot 28 sierpnia) – powiedział Frantisek Siling, dyrektor Air France KLM w Polsce.

Na długiej liście atrakcji turystycznych w Amsterdamie znajdują się m.in. światowej sławy muzea takie jak: Rijksmuseum, Muzeum Van Gogha, Dom Anny Frank czy Hermitage. Amsterdam to także wspaniały amsterdamski kanał Canal Ring z XVII wieku, który wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Godne polecenia się także okolice Amsterdamu − pełne malowniczych wiosek, miast, zamków i twierdzy przeplatanych wspaniałymi rezerwatami przyrody. Przerwę w podróży można bardzo łatwo połączyć z wizytą w światowej sławy kwiatowym Parku Keukenhof czy odwiedzić Zandvoort − jeden z najstarszych nadmorskich kurortów w Holandii, który chętnie odwiedzała austriacka cesarzowa Sissi. Więcej inspiracji znaleźć można na stronie Iamsterdam (www.iamsterdam.com/en/visiting).

Równie ciekawie można zaplanować wypoczynek, poznając fascynującą historię stolicy Francji, zwiedzając zarówno słynne muzea i galerie, jak i wyśmienite restauracje (http://www.paryz.pl/, http://en.parisinfo.com).

a