sobota, sierpień 13, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/23656.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/23656
środa, 20 kwiecień 2016 00:00

Klucz do serca Afryki Wyróżniony

Napisane przez Grzegorz Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Klucz do serca Afryki Fot.: Grzegorz Micuła

Etiopia w 2015 roku ogłoszona została najlepszą światową destynacją przez Europejską Radę Turystyki i Handlu. Konferencję prasową w warszawskim hotelu Radisson Blu prowadził Radosław Grabski, dyrektor warszawskiego biura TAL Aviation, przedstawiciela Ethiopian Airlines na Polskę.


Etiopskie linie lotnicze Ethiopian Airlines obchodziły niedawno swoje 70-lecie. Solomon Mekkonen regionalny dyrektor Ethiopian na Austrię i Wschodnią Europę opowiadał m.in. o walorach turystycznych tego ciekawego kraju oraz liniach lotniczych, których jest przedstawicielem.
Etiopia ma wspaniałą przyrodę i piękne krajobrazy oraz historię liczącą ponad 3 tysiące lat historię. Nigdy, poza krótkim epizodem po wojnie z Włochami nie straciła niepodległości. Leżący na rozległym płaskowyżu górzysty kraj nazywany jest czasem Tybetem Afryki. Na południu kraju żyje wiele plemion pierwotnych o ciekawych zwyczajach i kulturze. Na chrześcijańskiej północy w kościele Św. Marii z Syjonu w Aksum, znajduje się ponoć Arka Przymierza. Etiopia jest też ojczyzną kawy, jednej z najpopularniejszych używek na świecie.
Dyrektor Mekkonen opowiadał o historii linii lotniczych Ethiopian od pierwszego lotu z Addis Ababy do Kairu w 1945 roku. W 1950 r. etiopskimi liniami podróżował Nelson Mandela. W swojej książce "Długa droga do wolności" napisał o swoim zaskoczeniu, kiedy wchodząc do samolotu zobaczył czarnego pilota. Nigdy dotąd nie widział czarnoskórego lotnika.

W 1998 roku odbył się pierwszy transatlantycki lot linii Ethiopian do Nowego Jorku, a w 2011 r. etiopskie linie przystąpiły do lotniczego sojuszu Star Alliance.

{gallery}23656{/gallery}

Ethiopian Airlines są najszybciej rozwijającą się i najbardziej dochodową linią lotniczą Afryki. Obecnie dysponują flotą 76 samolotów są to głównie Boeingi w tym tym 13 samolotów B 787 Dreamliner, oraz kilkanaście Fokkerów. Obsługują one 93 kierunki międzynarodowe w tym 50 na terenie Afryki oraz 20 połączeń wewnątrz Etiopii. W Europie latają do 12 portów lotniczych, najbliższe to Wiedeń i Sztokholm.
Linie, które zatrudniają ponad 9 tysięcy pracowników są w całości własnością rządu etiopskiego. Główny hub znajduje się na lotnisku Bole w Addis Ababie, dwa kolejne w Lomie (Togo) i Lilongwe w Malawi.
Wizę turystyczną kupuje się na lotnisku Bole w Addis Ababie. Najbliższa ambasada Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii znajduje się w Berlinie.
Więcej na: http://www.talaviation.com/poland.

a