czwartek, lipiec 18, 2024
Follow Us
czwartek, 07 kwiecień 2016 14:36

Z lotniska w Szymanach do Londynu polecimy w czerwcu Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wizz Air ogłosił rozpoczęcie swojej działalności na ósmym lotnisku w Polsce – Olsztyn-Mazury. Nowe połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu Luton zacznie działać 18 czerwca. Loty odbywać się będą trzy razy w tygodniu.

Dzięki 27000 dostępnych miejsc w 2016 roku na nowej trasie, Wizz Air umożliwi pasażerom lotniska Olsztyn-Mazury niskokosztowe podróże do Wielkiej Brytanii, wpływając jednocześnie na rozwój sektorów lotnictwa i turystyki w północno-wschodnim regionie Polski. Bilety na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży - od 99 złotych (w jedną stronę).
Obecnie w Polsce Wizz Air ma 19 samolotów na 6 polskich lotniskach i zatrudnia ponad 700 osób. W 2015 roku przewoźnik przewoźnik obsłużył ponad 6 mln pasażerów. Wraz z nowym połączeiem z lotniska Olsztyn-Mazury, siatka połączeń Wizz Air z Polski to 126 tras do 22 krajów z 8 lotnisk.
Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: "Wizz Air konsekwentnie rozwija się w Polsce stale poszerzając swoją siatkę niskokosztowych lotów. Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić nasze pierwsze połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu Luton. Jesteśmy przekonani, że nasza nowa oferta spotka się z zainteresowaniem polskich pasażerów. Ponadto nowa trasa z pewnością zyska też popularność wśród pasażerów z Wielkiej Brytanii, którzy skorzystają z okazji poznania regionu Mazur oferującego szeroki wybór atrakcji dla turystów. Bilety dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ceny zaczynają się od 99 złotych. Nasza przyjazna załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!"

Leszek Krawczyk, Prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, powiedział: „Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to okno na świat dla regionu Warmii i Mazur. Do tej pory region Polski północno-wschodniej stanowił tzw. „białą plamę" na lotniczej mapie Polski. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim partnerom jak Wizz Air, Port Lotniczy Olsztyn – Mazury zachęci zagranicznych turystów do odwiedzin oraz zwiększy mobilność mieszkańców Warmii i Mazur w zakresie podróży lotniczych, które jeszcze nigdy nie były tak szybkie i tak wygodne. Obecność portu lotniczego to również ogromna szansa dla regionu: to stymulacja przedsiębiorczości, impuls gospodarczy oraz pozytywny wpływ dla lokalnego rynku pracy".

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury uzyskał certyfikat lotniska użytku publicznego wydany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dniu 18 stycznia 2016 r. Modernizacja Portu Lotniczego została sfinansowana w 76% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur na lata 2007-2013. Połączenie do Londynu Luton jest czwartym połączeniem, które będzie realizowane z lotniska Olsztyn-Szymany.

a