Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 04 kwiecień 2016 13:15

Kielce przystankiem międzynarodowym na trasach Lux Expressu Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kielce zyskały status przystanku międzynarodowego na trasach Lux Expressu. Oznacza to, że od 1 kwietnia pasażerowie z tego miasta mogą podróżować bezpośrednio do Pragi, Brna, Wiednia, Bratysławy i Budapesztu. Wzrosła również liczba krajowych połączeń z Kielcami.

Wraz z początkiem kwietnia przewoźnik autokarowy Lux Express otworzył przystanek międzynarodowy w Kielcach. Dzięki temu mieszkańcy tego miasta zyskali możliwość bezpośredniego podróżowania do kilku europejskich stolic – do Pragi przez Brno, Wiednia przez Bratysławę oraz Budapesztu. Wszystkie kursy odbywają się przez Kraków. Z Kielc do Czech, Austrii i na Słowację Lux Express kursuje raz, zaś na Węgry – dwa razy na dobę. Co ważne, podróżni mogą kupować bilety zarówno na trasy międzynarodowe, jak i na odcinki krajowe.

Przewoźnik zwiększył również do czterech dziennie liczbę połączeń krajowych między Kielcami a Krakowem oraz Kielcami i Warszawą. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika. Ceny na trasach krajowych zaczynają się od 11 złotych, zaś międzynarodowych – od 19 złotych. Szczegółowe godziny odjazdów można znaleźć na: www.luxexpress.eu/pl.

„Kielce były oczywistym wyborem przy wyznaczaniu dodatkowego przystanku na trasie łączącej Warszawę i pięć innych europejskich miast. Dzięki otrzymaniu międzynarodowej licencji, Kielce zyskały na znaczeniu w naszej siatce połączeń jako miejsce, z którego autokary jadą w kierunku Krakowa, a następnie do Czech, Austrii, na Słowację oraz Węgry" – mówi Hannes Saarpuu, prezes Grupy Lux Express. Zmiana statusu Kielc na mapie przewoźnika pozwoliła również na zwiększenie liczby kursów krajowych.

Na wszystkich połączeniach obowiązują stałe zniżki. W przypadku tras międzynarodowych 50 proc. dla dzieci do 4 lat oraz 10 proc. dla dzieci w wieku 5-12 lat, młodzieży do 26 lat i osób powyżej 60. roku życia, zaś w przypadku tras krajowych 80 proc. dla dzieci do 7 lat, 40 proc. dla dzieci i młodzieży do 16 lat i osób powyżej 60. roku życia oraz 10 proc. dla młodzieży do 26 lat. Lux Express oferuje ponadto program lojalnościowy PINS, który obowiązuje na wszystkich trasach. W zależności od liczby odbytych podróży, pasażerowie otrzymują nawet 40 proc. zniżki.

Więcej na: www.luxexpress.eu.

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL