środa, czerwiec 29, 2022
Follow Us
środa, 30 marzec 2016 13:56

Najlepsze artykuły o turystycznych atrakcjach Brandenburgii i całych Niemiec Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pałac Sanssouci, wielka fontanna Pałac Sanssouci, wielka fontanna https://pl.wikipedia.org

Już drugi rok z rzędu Niemiecka Centrala Turystyki uhonoruje najlepsze artykuły o turystycznych atrakcjach Niemiec.

Niemiecka Centrala Turystyki ogłasza konkurs z nagrodą główną w wysokości 10 000 zł oraz nagrodami dodatkowymi w postaci pobytów w Niemczech za najlepszy artykuł opisujący Niemcy jako cel turystycznych wyjazdów, ze szczególnym uwzględnieniem tematu roku: „Fascynująca przyroda Niemiec" oraz „Atrakcje turystyczne Brandenburgii". Artykuł musi zostać opublikowany w 2016 r. W konkursie mogą startować autorzy artykułów opublikowanych w prasie lub online.
„W poprzednim roku mieliśmy wiele fascynujących artykułów, w tym dotyczących tematu roku 'Niemieckie tradycje i zwyczaje'. Z wielką przyjemnością wręczałem główną nagrodę Panu Bartłomiejowi Kaftanowi za artykuł 'U źródeł czasu', opisujący uroki Szwarcwaldu." – komentuje Tomasz Pędzik, dyrektor biura Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce.
Wiele z tych artykułów stanowiło z pewnością impuls do zaplanowania urlopu właśnie w Niemczech. Niemiecka turystyka przyjazdowa kolejny raz odnotowała rekordową ilość turystów z Polski. W poprzednim roku Polacy wykupili ponad 2,5 mln noclegów u swoich zachodnich sąsiadów.
„Liczę, że także w tym roku nasz konkurs oraz przede wszystkim niemiecka przyroda zainteresuje autorów. Organizujemy liczne grupowe i indywidualne wyjazdy prasowe. 16 niemieckich parków narodowych, rezerwaty biosfery i parki krajobrazowe czekają na odkrycie, a w konsekwencji na polskich turystów. Niemcy to wyjątkowo zielony kraj, ponad 48% powierzchni kraju znajduje się pod ochroną, 1/3 jest zalesiona." – dodaje Pędzik.
Partnerem konkursu jest Organizacja Promocji Brandenburgii (Tourismus Marketing Brandenburg, TMB), dlatego autorzy piszący o tym sąsiednim kraju związkowym otrzymają dodatkowe punkty. W skład kapituły konkursowej wejdą przedstawiciele Ambasady Niemiec i Instytutu Goethego.

Więcej na: www.germany.travel.

a