czwartek, marzec 04, 2021
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/22682.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/22682
piątek, 11 grudzień 2015 10:53

Goście Globtrotera: Grecka Panorama Wyróżniony

Napisane przez Cezary Rudziński
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Goście Globtrotera: Grecka Panorama Fot.: Cezary Rudziński

Gośćmi Globtrotera na ostatnim w 2015 roku spotkaniu z tego cyklu byli przedstawiciele greckiej firmy North Events: dyrektor Leonidas Babanis i szef projektu Ioannis Dervas. Firma ta organizuje w najbliższy weekend na warszawskim Torwarze wielką imprezę promocyjną swojego kraju, który obecnie należy do czołówki tych, w których Polacy odpoczywają i zwiedzają go najchętniej. Prezentowane będą również turystyczne atrakcje Cypru. North Events działa już 10 lat, w Polsce inauguruje swoją obecność właśnie na Torwarze, ale ma bardziej dalekosiężne plany.

Jak powiedział na spotkaniu Leonidas Babanis, którego tłumaczył Ioannis Dervas dobrze mówiący po polsku, gdyż studiował w naszym kraju, w Grecji w ostatnich latach nic się nie robi, aby promować ją w Polsce. Zająć się tym postanowiła więc jego firma. Według niego polski rynek, nie tylko turystyczny, jest bardzo perspektywiczny. Statystyki greckie wykazują, że w 2015 roku kraj ten odwiedziło 670 tys. Polaków. Impreza „Grecka Panorama" na Torwarze w dniach 12-13 grudnia ma przybliżyć nam ten kraj, pokazać co to znaczy grecka gościnność, kultura, kuchnia, a także urlopy i wakacje.
W czasie jej trwania przedstawiane będą bardzo atrakcyjne oferty wakacyjne i podróżnicze do Grecji największych polskich biur turystycznych, takich jak Itaka, Grecos, Rainbow, TUI, Neckermann, Mouzenidis Travel, Wezyr, Fly.pl, Net Holiday, EasyTravel i biorących udział przedstawicieli branży hotelarskiej i turystycznej. Wakacyjne pakiety promocyjne dostępne będą wyłącznie w czasie trwania imprezy. Zwiedzający będą mieli możliwość zarezerwowania ich na nadchodzący sezon turystyczny oraz poznania nowych, ciekawych miejsc w Grecji i zapoznania się z ofertami turystyki tematycznej.
Równolegle z bogatym profilem turystycznym i usługowym, który zaoferuje Grecja jako miejsce na wakacje, w trakcie trwania Panoramy dostępny będzie również szeroki asortyment produktów greckich, tak do degustacji jak i w pokazach gotowania. Będzie również możliwość kontaktu i pobrania próbek od importerów, dystrybutorów oraz producentów greckich wyrobów tradycyjnych. Celem tej imprezy jest więc też zapoznanie polskiej publiczności ze zdrowym i smacznym greckim sposobem odżywiania oraz z gastronomią.
Grecka Panorama - impreza o greckiej turystyce, kulturze i gastronomii - będzie więc okazją, by się jeszcze bardziej do siebie zbliżyć. Około 80 proc. jej greckich uczestników przyjedzie zarówno z Grecji kontynentalnej jak i wysp, reszta z Cypru. Wstęp będzie bezpłatny, na zaproszenia, wystarczy tylko zarejestrować się na: www.greckapanorama.pl.

{gallery}22682{/gallery}
W końcu stycznia 2016 roku ma rozpocząć działalność w Warszawie - jak zapowiedzieli Goście Globtrotera - Greckie Centrum Turystyki i Handlu. Ma ono informować Polaków o tym, co dzieje się w Grecji, ułatwiać kontakty turystyczne i biznesowe. Będzie ono promować kraj, jego turystykę i handel nie tylko w naszej stolicy, ale również w innych polskich miastach.

Grecy już wiedzą - powiedział Leonidas Babanis - że Polacy lubią ich kraj i jego mieszkańców. Przede wszystkim podróże nie tylko wypoczynkowe na plażach, ale również poznawcze. Bo oferuje on przecież niezliczone zabytki kultury antycznej, a także atrakcje z późniejszych wieków. Chcemy, aby poznawali Grecję z jak najlepszej strony - dodał. Temu ma właśnie służyć impreza na Torwarze, która czynna będzie w sobotę, 12 bm. od godz. 10.00 do 18.00, a w niedzielę 13 bm. od 10.00 do 17.00.
Na moje pytanie o formę organizacyjną oraz źródła finansowania zarówno prezentacji na Torwarze jak i działalności planowanego uruchomienia Greckiego Centrum Turystyki i Handlu usłyszeliśmy, że jest to inicjatywa całkowicie prywatna, bez poparcia finansowego państwa greckiego, a tylko firm zainteresowanych przyjazdami polskich turystów oraz kontaktami gospodarczymi i handlowymi z Polską.
Celem, jaki przed sobą stawia North Events i przyszłe GCT, jest zwiększenie w latach 2016-2019 sukcesywnie liczby Polaków przyjeżdżających do Grecji na wypoczynek i zwiedzanie do półtora miliona osób rocznie. Co jest, moim zdaniem, zamierzeniem zbyt ambitnym i z dzisiejszego punktu widzenia mało realnym. Ale życzę im powodzenia w jego realizacji, bo Grecja to rzeczywiście piękny i gościnny kraj. O czym miałem okazję przekonywać się już wielokrotnie podczas podróży po nim.

a