środa, sierpień 10, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/21664.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/21664
poniedziałek, 03 sierpień 2015 13:06

Obecna sytuacja w Tunezji Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Począwszy od 26 czerwca 2015 r., rząd Tunezji wkłada dużo wysiłku w realizację planu bezpieczeństwa, który zapewniłby Tunezyjczykom oraz ich gościom spokój i bezpieczeństwo.

W następstwie ataku w Sousse, prezydent Tunezji wprowadził stan wyjątkowy na terenie całego kraju, który został przedłużony o kolejne 2 miesiące, jako znak wzmocnienia sił aparatu bezpieczeństwa oraz mobilizacji wszystkich dostępnych zasobów kraju. Podjęte zostały wyjątkowe kroki mające na celu ochronę hoteli, stref oraz atrakcji turystycznych, muzeów i lotnisk. W ostatnim czasie także, w tunezyjskim parlamencie przegłosowano praktycznie jednogłośnie zaostrzenie kar za działalność terrorystyczną, w formie tzw. ustawy antyterrorystycznej.
Ataki terrorystyczne dotykały wciąż wiele krajów, mierząc w turystykę będącą symbolem pojednania i zbliżenia międzykulturowego oraz religijnego. Fanatycy, chcący pogrążyć państwa w chaosie, pragną sprawić, aby ich mieszkańcy żyli w strachu i nieufności, doprowadzając tym samym do ich izolacji na arenie międzynarodowej. Tunezja stała się celem ataków dlatego, że jej władze oraz mieszkańcy nie podzielają ekstremistycznej ideologii. Udało jej się dokonać transformacji demokratycznej i dąży w stronę wartości demokratycznych. Tunezja, głosem swoich przedstawicieli w rządzie oraz swoich obywateli, mówi głośno i wyraźnie NIE ekstremizmowi i wszelkim formom terroryzmu.

{gallery}21664{/gallery}
Tunezja zawsze była wspierana przez swoich przyjaciół, nawet w najtrudniejszych chwilach. Ludzie zakochani w tym kraju nigdy nie przestali go odwiedzać. Tylko przez pierwsze 20 dni lipca, ponad 180 000 turystów odwiedziło Tunezję, w tym prawie połowa to Europejczycy (40 000 Francuzów, 10 000 Niemców i 8 000 Rosjan). To najlepsza z możliwych odpowiedzi dla tych, którzy myślą, że Tunezja popada w odosobnienie. Polacy licznie odwiedzali Tunezję w zeszłym roku (łącznie ponad 107 000); w samym okresie od 1 do 20.07.2014 było ich około 16 000. Dziś są praktycznie nieobecni w Tunezji, co zresztą odczuwają sami Tunezyjczycy, którzy chcieliby jak najszybciej znów ich gościć w swoim kraju.

a