środa, sierpień 10, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/21424.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/21424
wtorek, 07 lipiec 2015 11:51

Dla bezpieczeństwa turystów Wyróżniony

Napisane przez www.tunezja.org.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tragedia która wydarzyła się w piątek 26 czerwca w Sousse w Tunezji głęboko dotknęła wszystkich Tunezyjczyków. Ci, obecni na plaży w trakcie ataku osłaniali turystów własnymi ciałami, aby ich ochronić, pomagali poszkodowanym. Wyrazy wsparcia i sympatii ze strony turystów oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych rządów europejskich nie ustają. Tunezyjczycy nie poddają się wobec plagi terroru, która dotknęła między innymi ich kraj. W związku z tym tragicznym wydarzeniem rząd tunezyjski przedsięwziął wyjątkowe kroki mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa turystów przebywających w Tunezji.

W odpowiedzi na niedawne ataki terrorystyczne 4 lipca br. rząd tunezyjski wprowadził stan wyjątkowy w Tunezji. Możliwość jego wynika z konstytucji Tunezji i pozwala tunezyjskim służbom bezpieczeństwa i policji korzystać z dodatkowych kompetencji, takich jak ograniczenia zgromadzeń publicznych czy przepływu osób, a w razie potrzeby wprowadzenie godziny policyjnej. Tunezja wcześniej wydała stan wyjątkowy w 2011 roku i trwał on do marca 2014.

W ostatnim czasie zadecydowano również o zniesieniu opłaty skarbowej nałożonej 1 października 2014 roku na turystów nie będących obywatelami Tunezji, pobieranej przy wyjeździe z Tunezji (30 dinarów płatne na granicy).

{gallery}21424{/gallery}

Polacy wspierają Tunezję poprzez swoje pełne ciepła i nadziei wiadomości. Szczególne podziękowania należą się Joannie Jabłczyńskiej i Robertowi Makłowiczowi, za ich dowody sympatii i nieustanne podkreślanie solidarności z Tunezyjczykami, a także Sabinie Jeszce, która nie zmieniła swoich planów i okazując swoje wsparcie odwiedziła Tunezję, aby tam właśnie nagrać swój teledysk. Nie możemy pominąć również dziennikarzy, którzy okazywali nam swoją przyjaźń i przywiązanie do Tunezji. Wszyscy jednogłośnie potępili ten akt terrorystyczny i zapewnili, że nie ustaną we wspieraniu młodej demokracji tunezyjskiej i w walce przeciw fanatyzmowi. Spośród 3600 polskich turystów spędzających wakacje w Tunezji jedynie 480 postanowiło powrócić do Polski przed planowanym terminem. Większość biur podróży kontynuuje loty do Tunezji i nie zamierza ich anulować. Wszystkie wiadomości dające wyraz Waszej solidarności głęboko nas wzruszyły i pragniemy ponownie podziękować za nieustające wsparcie. Więcej na: www.tunezja.org.pl.

a