środa, sierpień 10, 2022
Follow Us
poniedziałek, 29 czerwiec 2015 15:18

Jednostki policji turystycznej w Tunezji zostaną uzbrojone Wyróżniony

Napisane przez Komunikat prasowy/www.tunezja.org.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jednostki policji turystycznej zostaną uzbrojone i będą działać wewnątrz i w obrębie stref jak i jednostek turystycznych począwszy od 1 lipca 2015. Tysiąc agentów bezpieczeństwa zostanie wcielonych do służby. Stałe jak i mobilne jednostki będą wysłane w kierunku stref turystycznych.


Podjęte środki jak i wiele innych kwestii były przedmiotem sesji roboczej, która odbyła się w sobotę wieczorem pod przewodnictwem Pana Mohameda Nájem Gharssali - Ministra Spraw Wewnętrznych i Pani Selmy Rekik Elloumi - Minister Turystyki i Rzemiosła oraz w obecności Pana Rafika Chelli Sekretarza Stanu przy Ministrze Spraw Wewnętrznych ds. Bezpieczeństwa jak również prezesów federacji hotelarzy, biur podróży i restauracji turystycznych. Pani Minister zaznaczyła, że sesja robocza jest odpowiedzią na ostatnie działania podjęte przez Rząd w zakresie bezpieczeństwa w strefach turystycznych i zmierza do pogłębienia refleksji nad bezpieczeństwem z pomocą profesjonalistów z branży. Pani Minister wyraziła również gotowość Rządu do wspierania sektora turystycznego, do wzmocnienia jego rozwoju oraz do poprawy jego widoczności patrząc szczególnie na zawarte w nim elementy gospodarcze jak i społeczne - ponad milion Tunezyjczyków żyje z tego sektora.

Ze swojej strony Minister Spraw Wewnętrznych sprecyzował, że przedstawione zarządzenia wejdą w życie począwszy od 1 lipca 2015 r. Wezwał również branże turystyczną do większego zaangażowania się w zabezpieczenie swoich hoteli oraz do wsparcia wysiłku Rządu poprzez utrzymanie imprez jak i działalności związanej z animacjami oraz organizacją wydarzeń.

Pozostałe środki zostały również przeanalizowane i dotyczyły bezpieczeństwa obiektów kulturalnych i archeologicznych, zabezpieczenia tras turystycznych i wycieczek, zagospodarowania powierzchni zarezerwowanych na strzeżone parkingi dla pojazdów transportujących turystów, kursów szkoleniowych dla agentów ochrony hotelowej oraz metod finansowania sprzętu monitorującego.

a