sobota, maj 18, 2024
Follow Us
piątek, 26 czerwiec 2015 16:07

Zamachowcy uderzyli na tunezyjskiej plaży w Susa Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak podaje tvn24.pl w pobliżu dwóch hoteli w Susie (Soviva i Imperial Marhaba), mieście położonym na wybrzeżu Tunezji 26 czerwca 2015 roku zamachowcy zaatakowali turystów. Nie żyje co najmniej 27 osób. Nie wiadomo, czy wśród ofiar są Polacy. Biura TUI i Itaka poinformowały, że wycofują ze swojej oferty wyjazdy do Tunezji. Susa znajduje się na liście ostrzerzeń MSZ z adnotacją "Nie podróżuj", ale była popularna wśród polskich turystów.

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych widnieje komunikat z maja 2014 r. dotyczący wyjazdów do Tunezji: "Ze względu na potencjalny wzrost aktywności grup terrorystycznych w Tunezji i zagrożenia zamachami kierowanymi również przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazdy do tunezyjskich miejscowości Bizerte, Tabarka, Hammamet, Tunis i Sousse oraz na wyspę Dżerba. Zdecydowanie odradza się również wyjazdy na tereny przygraniczne z Libią i Algierią, szczególnie do gubernatorstw Beja, Jendouba, Le Kef i Kasserine".

Ten zamach spowoduje prawdopodobnie całkowity odwrót turystów z Tunezji. Będzie to cios dla gospodarki tego tak podobnego do Polski - oczywiście poza klimatem - kraju i tak przyjaźnie nastawionych do Polaków mieszkańców, tych zwykłych, pragnących normalnie żyć.

a