niedziela, maj 29, 2022
Follow Us
sobota, 27 czerwiec 2015 00:00

Festiwal muzyki malouf Wyróżniony

Napisane przez www.tunezja.org.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Malouf to tradycyjna muzyka tunezyjska, łącząca w sobie wpływy arabsko-andaluzyjskie, to owoc dwóch kultur i religii. Od soboty 27 czerwca do niedzieli 12 lipca Rachidia zaprasza na wieczorne imprezy muzyczne w sercu mediny Tunisu.

Festiwal trwa przez cały Ramadan. Program jest bogaty i zróżnicowany program (szczegóły TUTAJ). Koncerty są darmowe, i zaczynać się będą codziennie o godzinie 22. Adres: Rachidia, 7 rue Driba, Medina w Tunisie La Kasbah.

Wspólny Iftar

Tunezyjska Federacja Restauracji Turystycznych (FTRT) organizuje wydarzenie ramadanowe zatytułowane „International Ramadan Iftar" czyli międzynarodowy Iftar (wieczorny posiłek który przerywa post codziennie w trakcie miesiąca Ramadanu). Wspólne biesiadowanie odbędzie się 2 lipca od godziny 19 w Tunisie, na esplanade de la Kasba. Organizatorzy przewidują, że przy wspólnym stole zasiądzie 1000 osób, w tym około 300 do 500 turystów. W programie czytanie Koranu, posiłek po zachodzie słońca o 20:10 oraz animacje grupy Hadhra i dziecięcy chór, który zaśpiewa pieśń na cześć Pokoju. Wydarzenie ma na celu szerzenie Tolerancji, Pokoju oraz Wspólnoty. Dzięki tej imprezie, która odbywa się w czasie świętego miesiąca Ramadan, organizatorzy chcą przekazać, społeczności tunezyjskiej oraz międzynarodowej, że Tunezja jest ściśle związana z wartościami tolerancji, braterstwa między ludźmi i pogodzenia religii i kultur.
Wśród zaproszonych gości będą dyplomaci z wielu krajów, osobistości tunezyjskie, reprezentanci poszczególnych religii oraz wyjątkowo rodziny ofiar zamachu w Bardo jako goście honorowi.

Oprócz tych wydarzeń, w trakcie całego Ramadanu przewidziane jest wiele imprez:
20 czerwca: Inauguracja Festiwalu Mediny w Tunisie, który potrwa do 15. lipca 2015. W tym roku jest to 33. edycja Festiwalu, przewidziano bogaty program: koncerty, spektakle, wieczór Flamenco i wiele innych. Szczegółowy program TUTAJ. Do 12 lipca w Club Culturel Takar Haddad organizowane będą liczne imprezy, wystawy, spektakle, spotkania, itd.

Więcej na: http://www.a-mag.co/events/photo/?action=tribe_photo&tribe_paged=1&tribe_event_display=photo&tribe_tags[0]=280 oraz: http://www.tounessna.info/fr/index.php/home/root/agenda-event.html?view=list a także w aplikacji: http://www.tunisiepassion.tn/ dostępnej na smartfony.

a