niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
czwartek, 14 maj 2015 10:58

Tunezja Jadę Tam na rowerze! Wyróżniony

Napisane przez JN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwa kampania organizowana przez Tunezyjski Urząd ds. Turustyki. #TunezjaJadęTam.

Po ataku w Muzeum Bardo, Tunezja stara się ze wszystkich sił pokazać, że jest wciąż nie tylko atrakcyjnym, ale także bezpiecznym kierunkiem wakacyjnym. Z jednej strony prowadzone są działania władz w Tunisie, które wprowadzają w życie szereg działań podnoszących bezpieczeństwo turysty na miejscu, a niezależnie od tego realizowana jest międzynarodowa kampania wsparcia i solidarności z Tunezją, w której udział wzięły znane osoby z wielu krajów świata (http://tunezjajadetam.pl), w tym w Polsce Joanna Jabłczyńska oraz Robert Makłowicz.

Zwykli obywatele także mogą wesprzeć Tunezję w tym trudnym dla niej okresie, np. wielu Polaków wzięło udział w akcji "#I will go to Tunisia this summer " w mediach społecznościowych.

W najbliższy weekend planowana jest kolejna akcja poparcia dla Tunezji.
Na pewno będzie już pięknie i wiosennie, Tunezyjski Urząd ds. Turystyki zachęca więc do wyciągnięcia swoich rowerów z piwnic i dołączenia do kolejnego wydarzenia.
W niedzielę 17 maja o godz. 12:00 na Placu Zamkowym w Warszawie spotkają się sympatycy Tunezji i wspólnie wyruszą w trasę ubrani w oryginalne koszulki z napisem #TunezjaJadęTam, które wszyscy cykliści, zarówno mali i duzi, otrzymają na starcie. Oprócz koszulki każdy otrzyma na pamiątkę sympatyczny gadżet prosto z Tunezji, a na łasuchów czekać będą tunezyjskie ciasteczka takie jak mlabes, boulette el bey czy baklava.

Radosny przejazd przez miasto potrwa ok. 30 minut i zakończy się również pod kolumną Zygmunta.

Tunezyjski Urząd ds. Turystyki zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pierwszym w historii rowerowym przejeździe po Warszawie w duchu tunezyjskiej radości.

Do akcji można się też włączyć na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1582884948648432/

Każda forma włączenia się do wspólnych działań oznacza wsparcie dla 400.000 Tunezyjczyków pracujących w turystyce, i co najmniej podobnej liczby innych osób, których praca zależy pośrednio od obecności zagranicznych gości.

Pomoc dla Tunezji to wyraz solidarności ze wszystkimi jej mieszkańcami, ludźmi gościnnymi, którzy podzielają te same idee wolności i demokracji.

 

a