wtorek, lipiec 16, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/20804.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20804
wtorek, 21 kwiecień 2015 10:44

„Ahna Tounes", czyli „Jesteśmy Tunezją" Wyróżniony

Napisane przez www.tunezja.org.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Największa flaga na świecie zostanie rozłożona w osadzie Onk Jemel (Mos Espa z 'Gwiezdnych Wojen") na południu Tunezji 2 maja, w Narodowe Święto Flagi w Polsce. Tym samym Tunezja pobije rekord świata i zapisze się w Księdze rekordów Guinessa.

Polaków i Tunezyjczyków łączą nie tylko symbolicznie kolory flag. Teraz stanie się to także w związku z datą 2 maja, kiedy to tysiące Tunezyjczyków chwycą wspólnie i uniosą do góry swoją narodową flagę o wielkości 104 544 m2 (równoważność 19 boisk do piłki nożnej). Ważący12,6 ton materiał z którego powstała największa na świecie flaga w 100 proc. wyprodukowano w Tunezji. Aby powstała flaga połączono w jedną całość 80 kilometrów kawałków materiału szerokości 396 metrów i długości 264 metry. Z Kairouan do Onk Jemal /Mos Espa na południu kraju transportuje materiał pięć ciężarówek. Od piętnastu dni 100 osób pracuje 24 godziny na dobę, aby największa na świecie flaga była gotowa na 2 maja. Tego dnia Tunezyjczycy rozwiną największą flagę świata.

„Jesteśmy Tunezją"
„Ahna Tounes", czyli „Jesteśmy Tunezją" to oficjalna nazwa wydarzenia, które zostanie zapisane na kartach Księgi rekordów Guinessa 2 maja, który to dzień stanie się wielkim świętem flagi w Polsce i w Tunezji. Po tragicznych wydarzeniach, jakimi została dotknięta Tunezja w ostatnim czasie, cały kraj jednoczy się, aby pokazać, że Tunezyjczycy nie poddają się i nie ustają w solidarnej walce o dobre imię swojego kraju. 2 maja, czyli w Narodowe Święto Flagi w Polsce, Tunezja połączy się symbolicznie z naszym krajem, gdyż tego dnia ok. 6000 osób rozwinie w Tunezji największą flagę na świecie i pobije tym samym rekord świata.

{gallery}20804{/gallery}
Tunezja jest być może niewielkim krajem, ale ma mieszkańców o wielkim sercu. Drzwi domów tunezyjskich, poczynając od pięknych willi po najskromniejsze domostwa pozostają zawsze otwarte dla przybywającej do nich gości. Największa flaga na świecie jest wydarzeniem, które nie tylko ma być pobiciem rekordu Guinessa, ale ma to być wydarzenie, które akurat w tym momencie historii Tunezji będzie symbolem jedności i solidarności narodu Tunezyjskiego wokół wartość republikańskich i demokratycznych, na których Tunezja próbuje budować swoją państwowość. Flaga jest wyrazem dumy z tego, że Tunezyjczycy mogą działać razem i osiągnąć rzecz wielką, wspólnymi siłami i w atmosferze przyjaźni.

a