piątek, sierpień 12, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/20762.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20762
środa, 15 kwiecień 2015 16:05

UIA: Ukraińskie Linie Lotnicze zapraszają Wyróżniony

Napisane przez Cezary Rudziński
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
UIA: Ukraińskie Linie Lotnicze zapraszają Fot.: Cezary Rudziński

Prezentacji Ukraińskich Międzynarodowych Linii Lotniczych UIA poświęcone było spotkanie w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie przedstawicieli mediów i branży turystycznej. Otworzył je J.E. Ambasador, pan Andrij Deszczycia. Na wstępie zachęcił do korzystania z tych linii, gdyż, jak powiedział, lata nimi systematycznie i nigdy nie zdarzyły mu się awarie. Chociaż, zażartował, były czasy, gdy na pokładach ich samolotów podawano bezpłatnie kawę i herbatę, a obecnie trzeba za to płacić. Podkreślił też dobre połączenia lotnicze Warszawy z Kijowem, a przez stolicę Ukrainy z innymi krajami.

Nawiązując do aktualnej sytuacji w jego kraju powiedział m.in. – Byłem wczoraj we Lwowie. Na ulicach widziałem sporo Polaków i turystów z innych krajów. U nas jest bezpiecznie i gdyby nie zdemobilizowani żołnierze, którzy nadal noszą mundury, to wojny na wschodzie można by nie zauważyć. Zapewnił też, że Ukraina przezwycięży obecne kłopoty, także gospodarcze. Wyraził przekonanie, że współpraca gospodarcza i biznesowa między naszymi krajami będzie się nadal rozwijać z korzyścią dla obu stron. Zachęcał do poznawania Ukrainy, która turystom i gościom ma wiele do zaoferowania.
Wracając do głównego tematu spotkania – Ukraine International Airlines, zwrócił uwagę, jak poważny segment ich potencjalnych klientów mogą stanowić ukraińscy studenci uczący się w Polsce. Jest ich – powiedział – już ponad 23 tysiące. A nie tylko sami podróżują do ojczyzny, ale także odwiedzają ich rodziny. Podkreślił, że UIA reagują na krytykę i usuwają niepotrzebne problemy, z którymi spotykają się pasażerowie. Np. obecnie po odprawieniu się w Internecie, pasażer może oddawać bagaż główny bez kolejki, co jeszcze niedawno było niemożliwe, a zarazem sprzeczne z zasadą samoobsługi.

{gallery}20762{/gallery}
Po pokazie krótkiego, ale ciekawie zrealizowanego filmu pokazującego Kijów i jego zabytki oraz atrakcje z lotu ptaka, linie UIA przedstawił Mirosław Bebak. Działają one od 1992 roku, obecnie dysponują 32 samolotami, głównie Boeingami, chociaż również mniejszymi Embraerami. Te drugie latają one na krótszych trasach, m.in. w sezonie zimowym między Kijowem i Warszawą. Ale w sezonie letnim zastąpią je znacznie pojemniejsze Boeingi. Portem macierzystym linii jest podkijowski Boryspol, nowe lotnisko wybudowane na Euro 2012. Pasażerów z Polski, kontynuował prelegent, interesują przede wszystkim kierunki na wschód od naszego kraju.
A jest ich dużo. Tegorocznymi nowościami są trasy do Larnaki na Cyprze, ukraińskiego Zaporoża, Ammanu, Teheranu oraz Taszkientu. A w programie linii także do kilkudziesięciu innych portów lotniczych wielu krajów. UIA współpracują z innymi międzynarodowymi liniami lotniczymi, m.in. KLM, Iberią, airBaltic. Z Kijowa do Warszawy latają 7 razy w tygodniu, prawdopodobnie wkrótce liczba połączeń wzrośnie do 10 tygodniowo, tak jak jest to w przypadku PLL Lot. Rozkłady lotów są tak ułożone, aby podróżni tracili jak najmniej czasu na tranzyt. Przeważnie na przesiadkę jest poniżej 3 godzin, ale na niektórych kierunkach zaledwie 1,5 h, lub nawet 1,15 h.
Tym podróżnym, którzy mają więcej czasu UIA proponują zwiedzanie zabytków Kijowa i jego okolic. Współpracują bowiem w tym zakresie z jednym z biur podróży. Prelegent przedstawił również ofertę dla biur podróży, z marżą sięgającą nawet 7%, a także warunki umów korporacyjnych. Podkreślił, że sprzedaż biletów odbywa się przez Internet i w sieci agentów. Dotyczy to również promocji. W materiałach, które otrzymali uczestnicy spotkania znajduje się m.in. informacja, że bilety z Warszawy do Kijowa w jedną stronę są w cenie już od 277 zł, a w obie od 468 zł. Więcej informacji na temat UIA i ich oferty znaleźć można na stronach: www.flyuia.com.

a