środa, sierpień 10, 2022
Follow Us
sobota, 11 kwiecień 2015 00:00

Festiwal Oaz Górskich w Tamerzie Wyróżniony

Napisane przez www.tunezja.org.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Festiwal Oaz Górskich w Tamerzie www.tunezja.org.pl

W Tunezji trwa pełna uroku wiosna! W dniach 9-11 kwietnia 2015 już po raz 29. organizowany jest Festiwal Oaz Górskich w Tamerzie, największej z trzech oaz położonych na górzystym południu kraju.

Oazy górskie na południu Tunezji od prawie 30 lat zapraszają do siebie festiwalowych gości spragnionych poznania lokalnych tradycji, zaznajomienia z arabską i berberyjską kulturą oraz historią tych terenów. Festiwal jest okazją, aby wmieszać się w tłum lokalnych mieszkańców i ich rodzin i wziąć udział w tym kolorowym i pełnym życia wydarzeniu oraz poznać urok niesamowitych zielonych oaz ukrytych pośród skał i gór tunezyjskiego Atlasu.

Dwie otoczone wąwozami oazy Tamerza i Mides na czas festiwalu będą żyły w rytmie występów ulicznych, uduchowionego i ekstatycznego tańca Sufi, poezji z regionu Djerid i tunezyjskich i algierskich Raï czyli muzyki wywodzącej się z algierskich tradycji ludowych.

Ogromna scena przygotowana dla koncertów nocnych, została ustawiona u stóp najwyższego wodospadu w mieście Tamerza, oferując tym samym widzom festiwalu spektakularny i zapierający dech w piersiach widok. Na uczestników festiwalu czekają spektakle, recytacje poezji i śpiew, występy DJ-ów, oraz prezentacje gastronomiczne kuchni berberyjskiej. W miasteczku Tamerza natomiast będzie można podziwiać wystawę Program jest bardzo bogaty i każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Wieczory są zarezerwowane dla starszych festiwalowiczów, za to w ciągu dnia nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, będą specjalnie im dedykowane pokazy filmowe, animacje, pokazy teatralne, pochody ogromnych marionetek, nauka tworzenia postaci z balonów oraz inne wydarzenia, które odbędą się w ośrodkach młodzieżowych Tamerza i Mides.

W tym roku Festiwal będzie również gospodarzem Finału Mistrzostw Motocross Tunezji! Wiadomość ta z pewnością zachwyci miłośników sportów ekstremalnych. W programie między innymi pokazy motorów oraz fascynujący spektakl motocrossowy.

Na 29. edycję festiwalu organizatorzy spodziewają się około 3 000 gości z całego świata.

a