środa, październik 05, 2022
Follow Us
środa, 18 marzec 2015 09:45

Jeśli Egipt, to nie indywidualnie Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Polski MSZ utrzymuje ostrzeżenie dla podróżujących do Arabskiej Republiki Egiptu Polski MSZ utrzymuje ostrzeżenie dla podróżujących do Arabskiej Republiki Egiptu www.msz.gov.pl

Indywidualni turyści wybierający się do Egiptu od 15 maja 2015 roku będą musieli występować o wizy w ambasadach egipskich w swoich krajach, a nie jak dotychczas np. na lotnisku w Egipcie.

Decyzję taką podjęto w związku z sytuacją na Synaju, gdzie trwa antyrządowa rebelia islamistów. Dlatego też służby wywiadowcze Egiptu potrzebują więcej czasu na sprawdzanie indywidualnych turystów (PAP).

Do 15 maja br. między Polską a Egiptem obowiązują dotychczasowe przepisy dotyczące ruchu wizowego. Obywatel RP może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym lub otrzymać ją na lotnisku w Egipcie. Opłaty za wizę od 1 maja 2014 r. wynoszą 25 USD (wiza jednokrotna) lub 35 USD (wiza wielokrotna). Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność.

Aktualny - do odwołania, bądź publikacji jego aktualizacji - pozostaje też komunikat Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kairze: W związku z nasileniem działalności grup przestępczych oraz możliwością ataków terrorystycznych Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu z wyłączeniem wyjazdów do miejscowości nad Morzem Czerwonym po stronie afrykańskiej (Hurghada, El – Gouna, Safaga, Marsa Alam), a także Sharm el-Sheikh oraz niezbędnych podróży w celach biznesowych.

Pełna treść komunikatu TUTAJ. Podstawowe informacje dla odwiedzających Egipt TUTAJ.

a