czwartek, maj 19, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/20448.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20448
piątek, 13 marzec 2015 08:29

Szybki, elastyczny, nowoczesny i modny Drutex Wyróżniony

Napisane przez Grzegorz Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szybki, elastyczny, nowoczesny i modny Drutex Fot.: Grzegorz Micuła

Już po raz kolejny mieliśmy okazję zapoznać się z produktami firmy Drutex S.A. z Bytowa, największym producentem stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Potencjał firmy pozwala na produkcję około 5000 okien dziennie, przy czym każde z nich stanowi odpowiedź na indywidualne zamówienie klienta! Spotkanie prowadził prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy-Podróżników "Globtroter" Sławomir Bawarski.

Firma Drutex rozpoczęła działalność w 1985 roku i dzisiaj, dzięki jakości oraz innowacyjności swoich produktów, rzetelności i wiarygodności działania oferuje swoją stolarkę w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie. Eksport stanowi już ponad 50 proc. sprzedaży i wciąż rośnie. Drutex osiąga spektakularne sukcesy jak chociażby wyposażenie w prawie tysiąc okien nowojorskiego hotelu Hilton. W swojej ofercie firma Drutex ma oprócz wyrobów z PCV, również okna, drzwi i fasady z drewna oraz aluminium, jak również rolety I drzwi przeciwpożarowe. Drutex produkuje także szyby zespolone w które wyposaża swoje okna. Jako jedna z nielicznych w branży firma ma również nowoczesne zaplecze maszynowe do produkcji własnych profili PCV - GL System oraz własną mieszalnię dryblendu PCV a także zaplecze laboratoryjno-badawcze dbające o jakość wytwarzanej stolarki oraz zapewniające nadzór i kontrolę na każdym etapie produkcji.
Drutex S.A. jest nowoczesną i innowacyjną firmą stosującą najnowsze rozwiązania technologiczne, czego najlepszym dowodem są nagrody I certyfikaty przyznawane zarówno przez klientów jak i niezależne gremia eksperckie. Wśród najważniejszych trzeba wymienić: Złoty Laur Klienta, Lider Polskiego Biznesu, Diament Forbesa, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Ambasador Polskiej Gospodarki, Dobra Firma, Medal Europejski, Top Builder i inne.

Wyrazem innowacyjnych rozwiązań jest nowoczesny system drewniano-aluminiowy DUOLINE oferujący doskonałe połączenie trwałości aluminium i estetyki drewna.
Kombinacja drewno-aluminium spełnia restrykcyjne wymogi budownictwa energooszczędnego i pasywnego.
Zewnętrzna nakładka aluminiowa, odporna na warunki atmosferyczne i odpowiedni system łączenia wzmacnia stabilność okna i poprawia jego parametry statyczne jak również energooszczędność i dźwiękoszczelność.
DUOLINE charakteryzuje się klasycznym, ostrym kształtem krawędzi profili aluminiowych, co jest wyrazem nowoczesnego wzornictwa i najnowszych trendów architektonicznych. System oferuje bogate wzornictwo w zakresie kształtów (od prostokątów, przez trapezy, łuki czy koła oraz inne kształty niestandardowe) oraz możliwość dowolnej aranżacji kolorystycznej. Od strony wewnętrznej okna mogą być wykonane z drewna sosnowego lub meranti i pomalowane farbami kryjącymi lub transparentnymi. Strona zewnętrzna okna w formie nakładki aluminiowej może być pomalowana jednolicie jednym z kolorów bogatej palety RAL.


{gallery}20448{/gallery}

Niewielu zdaje sobie sprawę, że szeroko pojęta moda obecna jest również w przypadku okien i drzwi, które dziś już nie muszą być białymi, prostokątnymi formami, których rolą jest wypełnienie otworu w ścianie. W stolarce okiennej, podobnie jak w modzie, trendy zmieniają się często. Niemniej jednak niezależnie od produktu pragniemy stworzyć swój własny, niepowtarzalny styl. Dlatego tak popularnym jest  tworzenie indywidualnego charakteru naszych domów.

Dziś okna są dopasowane w 100 proc do gustów i preferencji Klientów. Można wybierać spośród form, kształtów, materiałów i kolorów, z których są wykonane a ponadto dobierać odpowiednio wzór szyb, a nawet kolor uszczelnienia.

Obecnie królują zaokrąglone, różnobarwne profile. Wybierając okna do domu coraz częściej decydujemy się na fantazyjne kształty i barwy okien i drzwi. Chętniej montujemy okna w kolorze różnych odcieni brązu, szarości czy zieleni, dobieramy szprosy i szyby pasujące charakterem do wnętrza pomieszczenia i aranżacji budynku.

DRUTEX wprowadził do swojej oferty innowacyjne okno IGLO Energy, które jest połączeniem estetyki, energooszczędności i funkcjonalności. Zaokrąglony, śnieżnobiały profil stanowi o wytrzymałości i jakości produktu, zaś pierwszy na świecie tego rodzaju system uszczelnienia wykonany ze spienionego EPDM zapewnia rewelacyjnie niską wartość współczynnika przenikalności termicznej Uw=0,6 W/(m2K)*, co jest wielkością lepszą o 100 proc. od obowiązujących norm rynkowych. Tak niski parametr oznacza, że okno to może być z powodzeniem stosowane w budynkach pasywnych i energooszczędnych.
Jednym z atutów firmy jest również szybkość realizacji zamówień. Gwarantuje ona, dzięki sprawności działania i nowoczesnej flocie transportowej składającej się z ponad 180 pojazdów, 7-dniowe terminy realizacji zamówień w całej Europie!

a