poniedziałek, listopad 29, 2021
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/20392.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20392
piątek, 06 marzec 2015 11:22

Dziewicza podróż Lux Expressem do Krakowa Wyróżniony

Napisane przez Grzegorz Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dziewicza podróż Lux Expressem do Krakowa Fot.: Grzegorz Micuła

Grafitowoszara Skania Irizar i6 z napisem Lux Express zajechała na przystanek Dworca autobusowego Metro Wilanowska w Warszawie aby wyruszyć w swoją inauguracyjną podróż do Krakowa. Były baloniki i drobne suveniry dla pasażerów.

Pierwszych podróżnych powitał na pokładzie prezes Lux Express Polska Hannes Saarpuu mówiąc: -„Witamy na pokładzie pierwszego kursu Lux Express do Krakowa. Cieszymy się, że jesteście Państwo razem z nami częścią tego historycznego wydarzenia. Wszyscy jesteśmy podekscytowani i szczęśliwi, że jesteśmy w momencie, na który nasz zespół ciężko pracował przez wiele miesięcy. Życzymy udanej podróży i zapraszamy do korzystania z naszego serwisu".
Wyruszamy z niewielkim opóźnieniem. Naszym kierowcą jest pan Janusz Kaszuba – nie byle jaki fachowiec bo dwukrotny zwycięzca czempionatu zawodowych kierowców autokarów w Polsce i aktualnie czwarty na świecie!
Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, wygodne odchylane fotele i dużo miejsca na nogi co znacząco podnosi komfort długiej podróży – przejazd non stop z Warszawy do Krakowa trwa 4 godziny i 25 minut. Udogodnieniem są buspady, gdzie podobnie jak w niektórych samolotach jest bezpłatny dostęp do Internetu i rozrywki – możemy słuchać muzyki, oglądać filmy w oryginale, albo z polskimi napisami, czytać e-booki, na razie tylko po angielsku, ale wkrótce mają być dodane także polskie. Jednym słowem czuję się jak w wygodnym samolocie, tylko okna są większe. Na pokładzie jest także gratisowy barek do dyspozycji pasażerów z kilkoma rodzajami kawy, herbatą, czekoladą i kakao i oczywiście toaleta. U kierowcy można kupić wodę, koc, poduszkę i słuchawki. Pas lepiej mieć zapięty, chociaż jest to wymóg formalny, bo autokar ma bardzo mocne hamulce.

{gallery}20392{/gallery}
Jedziemy najkrótszą drogą do Krakowa przez Radom i Kielce. Droga jest dobra, ale miejscami przeszkadzają prace przy poszerzaniu i przebudowie jezdni. Za Radomiem i przed Krakowem trwają poważne prace budowlane.
Pani Justyna Nowakowska z ekipy Lux Expressu opowiada mi o zniżkach dla dzieci 0-7 lat – 80 proc., młodzieży 8-16 lat – 40 proc. i seniorów +60 lat - 40 proc. oraz o programie lojalnościowym PINS, gdzie można wyjeździć korzystne rabaty dochodzące do 40 proc. W odróżnieniu od innych przewoźników Lux Express nie podaje dolnej granicy cen biletów. Gwarantuje natomiast, że cena przejazdu z Warszawy do Krakowa nie przekroczy 59 złotych.
Lux Express i jej siostrzana marka Simple Express mają sieć połączeń w krajach nadbałtyckich. Można z nimi dojechać do Helsinek przez Rygę, Tallin i Sankt Petersburg, oraz do Berlina przez Poznań i do Pragi czeskiej przez Wrocław. Ceny biletów zaczynają się od 3 euro / 12 zł. Przy wejściu do autobusu nie potrzebujemy wydruku numeru biletu, wystarczy pokazać kierowcy nasz dowód.
Podróż mija szybko, do dworca autobusowego w Krakowie dojeżdżamy z niewielkim opóźnieniem. Po drodze obejrzałem na buspadzie film akcji „Top Gun" i chętnie wybiorę się w kolejną podróż z Lux Expressem.
Więcej na: www.luxexpress.eu/pl.

a