wtorek, grudzień 06, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/19553.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/19553
czwartek, 04 grudzień 2014 00:00

Sbeitla, talassoterapia i saharyjskie południe kraju Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sbeitla, talassoterapia i saharyjskie południe kraju Fot.: Maciej Krüger

Targi TT Warsaw okazały się świetnym zwieńczeniem dobrego roku dla turystyki tunezyjskiej. Dynamiczny wzrost liczby turystów z Polski - o 24 proc. w stosunku do poprzedniego roku - cieszy zarówno polskich jak i tunezyjskich partnerów. Tunezję odwiedziło w 2014 roku prawie 108 tysięcy turystów z Polski. Stawia ją to na piątym miejscu wśród ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków.

Podczas TT Warsaw na ścianach tunezyjskiego stoiska widniały wizualizacje nowej kampanii reklamowej, która ruszyła wraz z początkiem sprzedaży oferty lato 2015 a która zachęca do odkrywania mniej znanych, ale równie atrakcyjnych miejsc i produktów Tunezji, takich jak pozostałości wielkiego rzymskiego miasta Sbeitla, talassoterapia, czyli morska odnowa biologiczna oraz saharyjskie górzyste i piaszczyste południe kraju.
Targi TT Warsaw, jako największe wydarzenie turystyczne w Polsce spełniły pokładane w nich nadzieje, także pod kątem spotkań biznesowych. Przedstawiciele Ministerstwa Turystyki Tunezji oraz Office National du Tourisme Tunisien (ONTT), Dyrektor ds. Rynków Zagranicznych, Riadh Dkhili oraz Maher Oueslati, odpowiedzialny za rynek Europy Środkowej i Wschodniej, odbyli spotkania z największymi organizatorami turystyki w Polsce oraz organizacjami turystycznymi.
Przedstawiciele biur podróży, którzy zawitali na 80 m2 tunezyjskiego stoiska mieli możliwość otrzymać pakiety informacji i broszur, plakaty oraz banery promocyjne oraz nawiązać potrzebne kontakty.
Tunezja na Targach TT Warsaw 2014 zaznaczyła na nich swoją obecność całkiem wyraźnie, o czym może świadczyć liczba osób, która przewinęła się przez jej stoisko. Największą atrakcją dla publiczności okazał się konkurs – losowanie tygodniowego wyjazdu do Tunezji dla 2 osób - które przyciągnęło na stoisko tłumy chętnych.

{gallery}19553{/gallery}
Wśród wielu spotkań i wydarzeń, które miały miejsce podczas targów, Tunezja zaprezentowała też swój nieco odmienny obraz. W prezentacji przygotowanej przez parę podróżników, globtrotterów, autorów przewodników i reportaży Elżbietę i Andrzeja Lisowskich, starali się oni pokazać Tunezję w sposób, w jaki sami ją odkrywają od wielu lat. W swoich opowieściach oraz fragmentach reportaży mówili o Tunezji poza granicami strefy turystycznej, o fascynujących miejscach, przeżyciach, także tych mistycznych (takich jak pielgrzymka Żydów do synagogi La Ghriba na Dżerbie lub ramadanowe rytuały religijne), jakich można doświadczyć, gdy nie obawiamy się zejść z utartych szlaków.
Więcej na: www.tunezja.org.pl.

a