sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
sobota, 29 listopad 2014 00:00

Konferencja linii lotniczych Air Serbia Wyróżniony

Napisane przez Grzegorz Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Air Serbia to nowa marka, która zastąpiła JAT Airways dzięki inwestycjom arabskiej linii Etihad Airways.


Jugosłowiańskie Linie Lotnicze zostały założone w czerwcu 1927 roku pod nazwą Aeroput. W 1947 roku przewoźnik zmienił nazwę na JAT - Jugoslovenski Aerotransport, a następnie na Yugoslav Airlines. W sierpniu 2013 roku zapadła decyzja o ponownej zmianie nazwy, i obecnie przewoźnik funkcjonuje jako Air Serbia. Serbskie narodowe linie lotnicze mają swoją siedzibę w Belgradzie, a głównym hubem jest port lotniczy Nikola Tesla w Belgradzie. Obecnie linie są w całości własnością rządu Serbii. Rebranding serbskiego przewoźnika miał na celu odcięcie się od przeszłości i zaprezentowanie nowej jakości firmy.
Air Serbia posiadają flotę składającą się z 15 samolotów: 10 typu Boeing 737-300, 4 typu ATR-72 oraz 1 Airbus A319.
Generalnym Agentem Sprzedaży w Polsce jest firma TAL Aviation Poland Sp.z o.o.
Radosław Grabski, Dyrektor TAL Aviation Poland powiedział: „Bezpośrednie połączenia Warszawy i Belgradu są odzwierciedleniem dynamicznego rozwoju linii Air Serbia oraz strategii wchodzenia na nowe rynki. Polska jest bardzo ważnym krajem dla realizacji celów przewoźnika i stwarza nieograniczone możliwości budowania ruchu turystycznego i korporacyjnego do wielu miejsc w Europie, jak i na świecie. Jesteśmy przekonani, że TAL Aviation Poland przyczyni się do prężnego wzrostu sprzedaży i sukcesów Air Serbia na rynku polskim".
Lot w piątek wieczorem z Warszawy do Belgradu i powrót w niedzielę wieczorem, jest idealnym rozwiązaniem dla podróżujących do stolicy Serbii na weekend. Polacy wylatujący z Warszawy mają możliwość dalszych dogodnych połączeń przez lotnisko w Belgradzie do 24 portów, włącznie z Abu Dhabi, Larnaką, Bukaresztem, Istambułem, Atenami, Sofią, Tel Avivem, Varną, Thessaloniki, Sarajewem, Podgoricą i Skopje.
Klienci Air Serbia mogą zostać członkami programu lojalnościowego Etihad Guest i korzystać ze wszystkich przysługujących mu przywilejów, m.in. karty Etihad Guest Miles. Dzięki wspólnej z Etihad Airways obsłudze połączeń (tzw. codesharing) pasażerowie Air Serbia mogą podróżować na kilkudziesięciu trasach w Europie, Azji i Australii.
Etihad Airways - to narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Line zostały założone w 2003 roku i wkrótce zyskały miano najszybciej rozwijającej się linii lotniczej w historii światowego lotnictwa. Etihad Airways obsługują ponad tysiąc przelotów tygodniowo w 84 kierunkach do 52 krajów świata. Głównym hubem jest port lotniczy Abu Dhabi.

a