piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/19324.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/19324
poniedziałek, 10 listopad 2014 00:00

X Maraton Oaz w Tunezji Wyróżniony

Napisane przez www.tunezja.org.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
X Maraton Oaz w Tunezji www.tunezja.org.pl.

Między 17 a 24 listopada, gdy w Polsce można się spodziewać mroźnej mżawki i przeszywającego wiatru, a większość biegających przenosi się z parkowych alejek na bieżnię w siłowni, na ciepłym południu Tunezji odbywa się pustynny Maraton Oaz.

Jego trasa biegnie przez piaszczyste wydmy Wielkiego Ergu Wschodniego, bezkresne słone jezioro Chot El Jerid, surowe góry regionu ksarów, aż po śródziemnomorskie wybrzeże Dżerby. Po drodze mija się stada wolno pasących się wielbłądów czy bryczkę ciągniętą przez osiołka, raz biegnie się przez zieloną oazę (w pełni sezonu daktylowego), innego dnia przez wyrzeźbione wodą i wiatrem kaniony. Miejski asfalt przechodzi w szuter, a ten w piasek w kolorach od jasno żółtego po ciemnopomarańczowy. Biegaczowi towarzyszy tam głównie własny przyspieszony oddech, nieokiełznana przestrzeń i niezwykłe krajobrazy, które tak przyciągają do Tunezji filmowców.
Maraton Oaz, choć biegnie na granicy Sahary, jest przeznaczony nie tylko dla profesjonalistów czy ludzi z żelaza. Codzienna trasa to ok. 20 km, a temperatury nie są tu o tej porze roku tak wysokie jak latem. W maratonie biorą udział biegacze z wielu krajów europejskich. Czas, aby wyzwanie podjęli także Polacy!

{gallery}19324{/gallery}
Program i przebieg trasy
Poniedziałek 17 listopada: przyjazd i zakwaterowanie
Wtorek 18 listopada: I etap ONK JEMEL (21 km)
Środa 19 listopada: II etap SZEPTY WYDM (18 km)
Czwartek 20 listopada: III etap TU RZĄDZI WIELBŁĄD (25 km)
IV etap NOKTURN W KSAR GHILANE
Piątek 21 listopada: V etap DOUIRET-TATAOUINE (20 km) (przez góry)
Sobota 22 listopada: VI etap MIĘDZY MORZEM, ZIEMIĄ A NIEBEM (16 km)
Niedziela 23 listopada: zwiedzanie, relaks
Poniedziałek: wylot

Więcej na: www.marathons-tunisiens.com lub w Tunezyjskim Urzędzie ds. Turystyki w Warszawie, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

a