środa, sierpień 10, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/19133.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/19133
wtorek, 21 październik 2014 10:26

Druga edycja festiwalu Pop in Djerba Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sezon wakacyjno-festiwalowy w Tunezji trwa cały rok. Teraz jest okazja, aby - przedłużając sobie lato - od 23-25 października, w otoczeniu turkusowego morza otaczającego tunezyjską wyspę Dżerba, doświadczyć sztuki we wszystkich jej formach podczas festiwalu Pop in Djerba.

Do atrakcji takich jak Djerba Explore, Muzeum Lalla Hadria, Synagoga La Ghriba, muzeum Guellala czy ostatnio stworzona galeria street art „Djerbahood" Dżerba dokłada kolejne ciekawe wydarzenie artystyczno-kulturalne.

Pop na Dżerbie
Dżerba - odległa o trzy godziny lotu z Warszawy - jest wymarzonym kierunkiem podróży od czasów antycznych, kiedy to Odyseusz miał trafić na tę „wyspę Lotofagów" jak ją nazwał Homer i znaleźć tu schronienie.  Jest też największą wyspą północnej Afryki. Festiwal będzie odbywał się w kilku miejscach: w stolicy wyspy Houmt Souk, w starym miasteczku żydowskim El Riadh, gdzie obecnie można podziwiać galerię street artu, czyli „Djerbahood", a następnie w Djerba Explore, kompleksie na terenie którego znajduje się ogromna farma krokodyli, tradycyjny dom dżerbiański typu menzel oraz bogata kolekcja sztuki islamskiej Lalla Hadria.
Program festiwalu łączy w sobie muzykę, taniec, teatr, street art oraz sety dj'eskie najbardziej topowych artystów nie tylko z Tunezji, ale także z Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii.

{gallery}19133{/gallery}
Program festiwalu:
23 październik
godz. 17.30 - Performance na terenie « Djerbahood » (piosenkarka Nawel Ben Kraiem oraz tancerka Sandra Dachraoui)
godz. 19.30 - Wieczór w Djerba Explore (DJ-eje z Tunezji: Sun Jun i duet Tic&Tac, z Francji: Loïc Minel, DJ-ejka Elisa Do Brasil w duecie z piosenkarką z Brazylii Flavią Coehlo, Marc Houle z Kanady oraz piosenkarka z Tunezji Nawel Ben Kraiem)
24 październik
godz. 20.00 - Wieczór w Djerba Explore (DJ-eje z Tunezji: DJ Nakata, DJ Raf, TIIKI (FABRIKA), Valentin Joliff z Francji, Claptone z Niemiec oraz piosenkarka z Libanu Yasmine Hamdan)
25 październik
od godz. 11.00 do 17.00 - Beach Party (DJ-eje z Tunezji: DJ Nakata, DJ Raf, Sun Jun, TIIKI (FABRICA), Dirty Vega, DJ-ejki z Francji: Alice Lewis i Elisa Do Bresil oraz Danton Eeprom z Wielkiej Brytanii).
Więcej na: www.popindjerba.com i https://www.facebook.com/FestivalPopInDjerba?fref=ts.

a