niedziela, maj 09, 2021
Follow Us
czwartek, 16 październik 2014 16:01

Airberlin i Alitalia podpisują umowę o partnerstwie code-share Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Airberlin i Alitalia podpisują umowę o partnerstwie code-share www.alitalia.com

Airberlin i Alitalia wykonają w systemie code-share ponad 400 rejsów non stop na trasach pomiędzy Włochami a Niemcami, Austrią i Szwajcarią. Wzajemne porozumienie o programach lojalnościowych wejdzie w życie z dniem 1 listopada 2014 roku.

Airberlin, druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech, oraz Alitalia, czołowy włoski przewoźnik lotniczy, podpisały umowę o partnerstwie code-share, aby zaoferować swoim pasażerom większy wybór i wygodę. Wszystkie 412 cotygodniowych lotów non stop wykonywanych przez airberlin i Alitalia na trasach pomiędzy Włochami, Niemcami, Austrią i Szwajcarią będą wykonywane w systemie code-share wraz z wprowadzeniem zimowego rozkładu lotów.

Od 26 października 2014r. trzy codzienne loty airberlin z Düsseldorfu oraz dwa codzienne loty z lotniska Berlin-Tegel będą wykonywane do Mediolanu-Linate, zamiast na lotnisko Malpensa. Również trzy codzienne loty z Wiednia obsługiwane przez austriackie linie lotnicze NIKI, należące do grupy airberlin, zostaną skierowane do Linate.

Partnerzy postanowili ponadto uruchomić system code-share na wybranych lotach odlatujących spoza ich portów przesiadkowych. Przykładowo, Alitalia oznaczy swoim kodem „AZ" niektóre krajowe rejsy airberlin jak na przykład z Monachium do Kolonii, Düsseldorfu, Hamburga i Berlina. Jednocześnie wybrane krajowe rejsy we Włoszech i rejsy międzynarodowe obsługiwane przez Alitalia, których trasa prowadzi przez Rzym i Mediolan-Linate, na przykład do Neapolu, Brindisi, Reggio Calabria, Alghero, Aten czy na Maltę, a także niektóre połączenia długodystansowe Alitalii do Ameryki Południowej, na przykład do Sao Paulo i Rio de Janeiro, będą oznaczone kodem „AB" airberlin. Wszystkie rejsy code-share zostaną wprowadzone do systemów rezerwacji z dniem 20 października 2014r. dla lotów od 26 Października 2014. Przeloty w systemie code-share w ramach rejsów długodystansowych obsługiwanych przez Alitalia oraz niektórych połączeń międzynarodowych rozpoczną się z chwilą udzielenia stosownych urzędowych zezwoleń.

Pasażerowie linii airberlin i Alitalia skorzystają nie tylko z nowych rejsów w systemie code-share i wygodniejszych połączeń z przesiadkami, ale dzięki porozumieniu dotyczącemu programów lojalnościowych będą mieli możliwość gromadzenia i wykorzystywania mil w obrębie całej sieci połączeń obu przewoźników na lotach odbywających się od 1 listopada 2014r.

Wolfgang Prock-Schauer, prezes zarządu airberlin, powiedział: „Umowa o partnerstwie code-share z Alitalia podnosi znaczenie Włoch dla airberlin na nowy poziom. Przenosząc docelowy port lotniczy do Linate, zwiększamy wartość naszej oferty rejsów do Mediolanu zarówno dla klientów biznesowych jak i prywatnych. To lotnisko posiada optymalne połączenie z najważniejszą włoską stolicą biznesu i mody. Ponadto wraz z Alitalia oferujemy największą sieć połączeń non stop pomiędzy najpopularniejszymi celami podróży na terenie Włoch i Niemiec."

Gabriele Del Torchio, prezes zarządu Alitalia, dodał: „Cieszymy się niezmiernie z nowej umowy o partnerstwie code-share z airberlin. Umowa ta umożliwi Alitalii oferowanie pasażerom jeszcze większej liczby rejsów non stop między Włochami i Niemcami oraz rozkładu lotów idealnego do codziennych podróży służbowych. Umowa wzmacnia rolę Alitalii w dalszej rozbudowie ruchu pasażerskiego pomiędzy obydwoma krajami. Alitalia kontynuuje strategię zawierania umów komercyjnych z dużymi przedsiębiorstwami międzynarodowymi, aby oferować pasażerom coraz większą liczbę miejsc docelowych i połączeń lotniczych oraz zwiększyć częstotliwość lotów."

Współpraca pomiędzy airberlin i Alitalia jest rezultatem trwającego kilka ostatnich lat długofalowego planowania jak również bardziej liberalnej polityki zawierania aliansów, umożliwiającej zawiązywanie partnerstw ponad grupami kapitałowymi. airberlin i Alitalia pozostaną członkami odpowiednio oneworld® i Skyteam. Dalsze synergie osiągnięte zostaną poprzez zoptymalizowane rotacje samolotów oraz unikanie generujących wysokie koszty nocnych postojów.
Airberlin to jedna z wiodących europejskich linii lotniczych, każdego roku obsługująca 171 kierunków na całym świecie. Ta druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech przewiozła w 2013 roku ponad 31,5 miliona pasażerów. Dzięki strategicznemu partnerstwu z liniami lotniczymi Etihad Airways, które są w posiadaniu 29,21 procent udziałów w airberlin oraz dzięki członkostwu w światowym sojuszu lotniczym oneworld, airberlin oferuje globalną siecią połączeń lotniczych. Wyróżniona nagrodami za obsługę linia airberlin oferuje wraz z 19 innymi liniami lotniczymi na całym świecie, rejsy oznaczone wspólnym numerem. Flota airberlin o średniej wieku wynoszącej pięć lat jest jedną z najmłodszych i najbardziej wydajnych ekologicznie w Europie.

Alitalia – Campagnia Aerea Italiana jest całkowicie prywatnym przedsiębiorstwem, które rozpoczęło działalność przewozową 13 stycznia 2009 r. W letnim rozkładzie lotów na rok 2014 linie oferują rejsy na 103 kierunkach, z czego 26 we Włoszech i 77 na kierunkach międzynarodowych, obsługując w sumie 186 tras i ponad 4700 lotów tygodniowych. W 2013 roku linie te przewiozły 23,99 miliona pasażerów. Alitalia jest członkiem światowego sojuszu lotniczego SkyTeam i od 2010 roku wraz z Air France-KLM i Delta Airlines tworzy jedną z najbardziej liczących się w branży lotniczej transatlantyckich spółek joint venture. Dzisiaj, flota Alitalia jest jedną z najmłodszych na świecie, o śrenim wieku wynoszącym siedem lat. Jest też jedną z najbardziej efektywnych flot, dzięki zmniejszeniu liczby rodzajów samolotów i niskiemu oddziaływaniu na środowisko naturalne.

Więcej na: www.airberlin.com; www.alitalia.com; www.facebook.com/airberlin; www.facebook.com/alitalia.

a