czwartek, grudzień 02, 2021
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/18473.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/18473
poniedziałek, 11 sierpień 2014 12:23

Au­kcja głów­ną atrak­cją Dni Koni Arab­skie­go w Janowie Podlaskim Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Au­kcja głów­ną atrak­cją Dni Koni Arab­skie­go w Janowie Podlaskim http://www.prideofpoland.pl

Słynna aukcja Pride of Poland - aukcja - oraz poprzedzający ją Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi to główne wydarzenia Dni Konia Arabskiego, które w roku 2014 odbędzie się w terminie 15-18 sierpnia. Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim szczycą się najdłuższą tradycją i są jedynym tego typu przedsięwzięciem na świecie.

Tylko w tych dniach w jednym miejscu i czasie zgromadzona zostanie prawdziwa kolekcja "klejnotów koronnych" ze wszystkich naszych stadnin, a efekty pracy polskich hodowców poddane zostaną wnikliwej ocenie światowych autorytetów i międzynarodowej klienteli.

Podczas Polskiego Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi w Janowie Podlaskim - od 15 do 17 sierpnia - uwaga hodowców i właścicieli koni tej rasy z całego świata skupiona jest na Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. W tym unikalnym wydarzeniu, łączącym w sobie elementy polskiej historii, tradycji i dorobku kulturowego, biorą udział przedstawiciele świata polityki, biznesu i kultury oraz miłośnicy piękna koni arabskich z całej Polski. Na te­go­rocz­nej 45. Au­kcji Koni Arab­skich Czy­stej Krwi "Pride of Po­land" podczas Dni Koni Arab­skie­go, które roz­pocz­ną się w pią­tek 15 sierpnia w Ja­no­wie Pod­la­skim, będzie wy­sta­wio­nych 28 kla­czy.

Dni Konia Arabskiego

Jest to coroczna impreza poświęcona polskim koniom czystej krwi arabskiej, organizowana przez Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, Michałowie i w Białce dla uhonorowania polskiego programu hodowlanego. Przedsięwzięcie obejmuje Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi i Aukcję Koni Arabskich Czystej Krwi - Pride of Poland

Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi

Konie są oce­nia­ne przez mię­dzy­na­ro­do­we jury. Na te­go­rocz­nym Po­ka­zie za­pre­zen­to­wa­nych zo­sta­nie 130 kla­czy i ogie­rów. Ho­no­ro­wy pa­tro­nat nad Po­ka­zem objął pre­zy­dent Bro­ni­sław Ko­mo­row­ski.
oraz
Aukcja Koni Arabskich Czystej Krwi - Pride of Poland

Pierw­szy pokaz koni z ofer­ty "Pride of Po­land" za­pla­no­wa­no w pią­tek wie­czo­rem; au­kcja roz­pocz­nie się w nie­dzie­lę po po­łu­dniu. Najwięcej nabywców końskich piękności pochodzi z Bliskiego Wschodu – Katar, Emiraty Arabskie, Jordania. Polska przoduje w hodowli najdroższych koni na świecie - koni czystej krwi arabskiej. W historii Janowa Podlaskiego najwyższą - jak dotąd - cenę uzyskała w 2008 roku klacz Kwestura - 1 milion 125 tysięcy euro. Kupił ją nabywca z Bliskiego Wschodu.

Let­nia Au­kcja Koni Arab­skich

Podczas poniedziałkowej (18 sierpnia 2014) Letniej Aukcji Koni Arabskich za­pre­zen­to­wa­nych zo­sta­nie 27 kla­czy oraz 4 ogie­ry.

Gospodarzem Dni Konia Arabskiego jest Agencja Nieruchomości Rolnych. W programie Dni Konia Arabskiego znajdują się również imprezy organizowane z myślą o publiczności, która co roku licznie gromadzi się w Janowie Podlaskim. Specjalnie dla niej organizowana jest loteria, pokazy oraz inne atrakcje.

{gallery}18473{/gallery}

Jesienna Aukcja Koni Arabskich 2014

Dwa miesiące po sierpniowej gali, w dniach 10-12 października w Janowie Podlaskim odbędzie się Jesienna Aukcja Koni Arabskich 2014. Będzie ona połączona z Jesiennym Pokazem Koni Arabskich i Sportowymi Mistrzostwami Polski Koni Arabskich 2014. Więcej szczegółów będzie podane na przełomie sierpnia i września. Lista koni na sprzedaż ukaże się pod koniec września.

W ostatnich latach coraz większą konkurencją stają się konie polskich hodowców prywatnych. Rośnie też liczba startujących oraz liczba konkurencji dodatkowych.

Stadnina w Janowie Podlaskim

Istniejąca od 1817 roku, najstarsza państwowa stadnina koni w Polsce jest również jedną z najpiękniejszych. Nie znajduje się w samym Janowie, ale w odległej od niego o 2 km miejscowości Wygoda. Malowniczo położona wśród bujnych nadbużańskich łąk, jest prawdziwym „końskim rajem". Stadnina słynie głównie z hodowli koni czystej krwi arabskiej. Mniej znane w świecie, ale równie znakomite są hodowane tu konie angloarabskie.

Za datę założenia stadniny uznaje się 18 grudnia 1817 roku - dzień, w którym do Janowa dotarło stado prowadzone przez Jana Ritza, realizującego misję zorganizowania na ziemiach polskich stadniny państwowej. Obecnie stadnina posiada prawie 300 koni arabskich, w tym 100 matek stadnych oraz dojrzałych klaczy przeznaczonych do włączenia. W hodowli reprezentowane jest 8 rodów męskich oraz 14 linii żeńskich.

Dużą atrakcją jest znajdujący się w starym parku zabytkowy XIX-wieczny zespół stajni, z których najstarsze: „Zegarowa" z 1848 r. oraz „Czołowa" z 1841 r. zaprojektowane zostały przez słynnego architekta Henryka Marconiego.

WSTĘP NA TEREN STADNINY KONI JANÓW PODLASKI PODCZAS TRWANIA IMPREZY W DNIACH 15-17 sierpnia 2014 JEST BEZPŁATNY. Płatne są tylko miejsca na trybunach, skąd można obserwować pokazy przewidziane w programie imprezy.

Bilety w cenie od 10 (ulg./dzieci 5 zł) do 50 złotych sprzedawane będą w stoisku Poczty Polskiej na terenie Stadniny Koni Janów Podlaski do wyczerpania miejsc na trybunach w dniach: 15 sierpnia 2014 (piątek) - od godz. 14.00; 16 i 17 sierpnia 2014 - od godz. 9.30.

Więcej na: http://www.janow.arabians.pl i http://www.prideofpoland.pl.

a