czwartek, luty 02, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/18005.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/18005

Nawrocki

poniedziałek, 07 lipiec 2014 12:50

Ładnie wyglądają, pachną i działają Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ładnie wyglądają, pachną i działają Fot.: Oskar Klukowski

Naturalnie na komary, meszki, kleszcze. Sezon na ukąszenia w pełni i trzeba się chronić. Można "tradycyjnie" chemicznie, ale jest alternatywa - całkowicie naturalne preparaty na bazie ojeków eterycznych, których owady nie lubią - Nobzee.

Spotkanie prasowe związane z wprowadzeniem na polski rynek preparatów o nazwie "Nobzee",
działających odstraszająco na meszki, komary i kleszcze, odbyło się pod koniec czerwca w restauracji Bistro Warszawa na Rynku Starego Miasta, znanej m.in. z pysznego tatara czy równie znakomitego makaronu z krewetkami.

Zaproszony przez organizatorów spotkania dr Dariusz Starczewski z Centrum Medycznego MML opowiedział o problemach zdrowotnych, związanych z ukąszeniami owadów lub pajęczaków, do których należą kleszcze. Ukąszenia bowiem, poza uciążliwymi i swędzącymi bąblami, stwarzają niebezpieczeństwo wystąpienia groźnego dla życia wstrząsu anafilaktycznego, w przypadku zbyt późnej pomocy lekarskiej. W spotkaniu uczestniczyli dziennikarze oraz znani i lubiani, m.in.: Krystyna Czubówna, Bogdan Kalus i Monika Jarosińska z mężem Robertem.

{gallery}18005{/gallery}

Zabraliśmy się więc do testowania. Opaski i sprężynki "Nobzee", nasycone naturalnymi olejkami - lawendowym i geraniowym - są kolorowe i można je nosić nawet jako letnie bransoletki. Zakłada się je na rękę lub umieszcza na nodze, najlepiej nad kostką. Mniejsze dziecko może sprężynkę łatwo ściągnąć z ręki, więc chyba opaski są praktyczniejsze - można je dopasować do dowolnego obwodu ręki lub nogi. Nic się nie stanie, gdy dziecko będzie chciało ich "popróbować". Pachną lawendą i geranium, a środek odstraszający jest w 100 proc. naturalny. Nie szkodzi im również woda. Po wyjściu np. z morza ochronią nas równie skutecznie jak przed kąpielą.

Zarówno opaski jak i sprężynki są wielokrotnego użytku. Szczelnie zamykane na tzw. strunę opakowanie służy do ich przechowywania do następnej inwazji owadów czy kleszczy. Produkt przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych - dla działkowiczów, grzybiarzy, jeźdzców, uczestników imprez sportowych, turystycznych, na kempingach i piknikach.

Opaski lub sprężynki mogą być nakładane na nadgarstek, kostkę nogi lub przyczepiane do przedmiotów w bliskim otoczeniu, np. łóżeczko czy wózki dziecięce. Poza tym, że ładnie wyglądają i pachną, są również skuteczne i w rozsądnej cenie. W "Nobzee" - poza kolorowymi sprężynkami i opaskami - jest również dostępny spray lub nasączone olejkami naklejki na ciało lub ubranie. Szczegóły na: http://www.nobzee.pl.

a