poniedziałek, wrzesień 27, 2021
Follow Us
sobota, 31 lipiec 2010 10:30

Formuła 1 w Porcie Łódź

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W najbliższy weekend Port Łódź zmieni się w miasteczko sportów motorowych. 31 lipca i 1 sierpnia na Patio pojawi się też telebim, na którym będzie można obejrzeć transmisję z wyścigów o Grand Prix Węgier na torze Hungaroring.
{jumi [*4]}Przez cały weekend w centrum będzie można oglądać bolid wyścigowy, sprawdzić się w roli kierowców i mechaników F1 oraz wygrać zestawy oryginalnych gadżetów F1 z podpisem Roberta Kubicy.

Kibice Formuły 1 i Roberta Kubicy będą mogli obejrzeć kwalifikacje i wyścig na torze Hungaroring na liczącym 15 mkw. telebimie, który z okazji weekendu F1 pojawi się na Patio. W sobotę między 13:00 a 15:00 odbędzie się transmisja trzech sesji kwalifikacyjnych, po których będzie wiadomo w jakiej kolejności kierowcy wystartują w wyścigu. W niedzielę transmisja zmagań kierowców i najszybszych bolidów świata rozpocznie się o godz. 13:00.

Na telebimie na Patio poza wyścigiem i kwalifikacjami będzie można obejrzeć także materiały filmowe o Węgrzech i torze Hungaroring. W niedzielę o 11:00 rozpocznie się transmisja filmu, w którym Robert Kubica zdradzi szczegóły swojej drogi do Formuły 1.

W sobotę i niedzielę Port Łódź wypełnią atrakcje F1. Kibice Roberta Kubicy i fani motoryzacji w każdym wieku z pewnością znajdą coś dla siebie. Na wszystkich, którzy marzą o karierze kierowcy bolidu czekać będą zawody na symulatorach: ruchomych (przy wejściu do centrum obok sklepu Leroy Merlin oraz przy Empiku) i statycznych (w strefie restauracyjnej). Najlepsi otrzymają nagrody - gadżety F1.

Przy środkowym wejściu do Portu Łódź pojawi Pit Lane Station, czyli stanowisko serwisowe Formuły 1. W wyścigach F1 nie tylko czas okrążeń, ale i precyzja całego teamu decydują o zwycięstwach kierowców. Od tego, jak szybko mechanikom uda się zmienić koła w bolidach, często zależą losy całego wyścigu. W weekend F1 będzie można  w trzyosobowych zespołach zmierzyć się z tym zadaniem i przekonać się, że wcale nie jest ono takie proste. Chętni będą mogli też sprawdzić szybkość swoich reakcji w Reflex Zone.

Obok sklepu Saturn zaparkowany zostanie prawdziwy bolid F1. Natomiast obok sklepu IKEA pojawi się Podium Zwycięzców pełne gadżetów i pamiątek związanych z Formułą 1.

{jumi [*6]}

a