piątek, kwiecień 12, 2024
Follow Us
wtorek, 20 maj 2014 16:29

Warmia i Mazury w kieszeni Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mobilną aplikacją, dzięki której za pośrednictwem telefonu lub tabletu można mieć dostęp do aktualnych informacji o atrakcjach i wydarzeniach na Warmii i Mazurach jest "My-guide".

Jest ona jednym z najbardziej rozbudowanych i funkcjonalnych systemów na rynku, przystosowanym do indywidualnego zwiedzania. „My-guide", dzięki bogatemu zasobowi treści merytorycznych (który będzie rozbudowywany), pozwala na odkrywanie atrakcji regionu w każdym miejscu, w którym znajduje się użytkownik.

Aplikacja my-guide.warmia.mazury.pl jest turystycznym niezbędnikiem, w którym zgromadzono aktualne wiadomości o miejscowościach Warmii i Mazur, wydarzeniach, szlakach turystycznych i trasach wycieczek w regionie.

Co ważne, treści są przygotowane tak, by były dostępne dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu – można je odczytać, obejrzeć oraz odsłuchać. Aplikację można również pobrać w wersjach obcojęzycznych - po angielsku, niemiecku i rosyjsku.

W ramach projektu powstały także 23 nowoczesne punkty informacji turystycznej (w Bartoszycach, Biskupcu, Ełku, Fromborku, Gietrzwałdzie, Giżycku, Gołdapi, Iławie, Jedwabnie, Kętrzynie, Kozłowie, Lidzbarku Warmińskim, Morągu, Mrągowie, Olecku, Olsztynie, Orzyszu, Ostródzie, Pieckach, Piszu, Rynie, Tolkmicku oraz Węgorzewie). Punkty te są w większym stopniu dostosowane do obsługi turystów o różnym stopniu niepełnosprawności, m.in. zostały w nich wyeliminowane bariery architektoniczne oraz można w nich skorzystać ze specjalnego oprogramowania Window-Eyes.

Źródło: http://olsztyn.com.pl.

a