piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/17640.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/17640
czwartek, 15 maj 2014 15:47

Maroko bliżej Polski

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nazywane jest bramą Afryki, leży bowiem zaledwie kilkanaście kilometrów od południowego wybrzeża Hiszpanii. Mimo bliskości Europy jest to dla nas kraj niezwykle egzotyczny. Żeby przyjechać do tego ciekawego kraju polscy turyści nie potrzebują wiz, wystarczy ważny paszport. Maroko odległe jest o niecałe pięć godzin lotu odrzutowcem od naszego kraju.

Na turystów czekają na nich wspaniałe plaże ciągnące się tysiącami kilometrów wzdłuż wybrzeża Atlantyku i Morza Śródziemnego, ośnieżone szczyty Atlasu, zielone doliny i oazy na skraju Sahary. O ciekawej, choć czasem burzliwej historii kraju świadczą m.in. wspaniałe zabytki królewskich miast Rabatu, Meknesu, Fezu i Marrakeszu, od którego pochodzi nazwa kraju. Każdego przybysza fascynuje jedyna w swoim rodzaju tradycja i kultura oraz wspaniałe krajobrazy.

Tej wiosny na warszawskiej Starówce, otwarte zostało pierwsze w Polsce przedstawicielstwo Marokańskiej Organizacji Turystycznej (Office National Marocain du Tourisme). Szef nowo otwartego biura Khalid Mimi zaprezentował swój kraj oraz przedstawił plany rozwoju na najbliższy rok.

Plany Marokańczyków są imponujące. Przede wszystkim podwojenie liczby turystów z Polski. W roku 2013 Maroko odwiedziło około 10 000 000 turystów, z czego około 50 000 to turyści z naszego kraju. Mimo, że Polska nie jest w czołówce państw odwiedzających Maroko (najwięcej turystów do tej pory jest z Francji, Hiszpanii, Turcji, Anglii i Włoch) to jednak na naszym rynku (oraz Czech, Węgier czy Słowacji) Marokańczycy zamierzają promować się najintensywniej. Strategią Marokańskiej Organizacji Turystycznej jest, aby do 2020 roku Maroko zajęło miejsce wśród dwudziestu najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie.

Khalid Mimi powiedział jak Maroko zamierza to osiągnąć „Planujemy wielką kampanię promocyjną Maroka, która będzie wykorzystywać reklamy wielkoformatowe, telewizyjne, radiowe i internetowe. Staramy się namówić tanie linie lotnicze, by otworzyły bezpośrednie połączenia z Polską, tak jak mają z innymi krajami Europy."

{gallery}17640{/gallery}

„Naszymi mocnymi punktami powiedział dalej Khalid Mimi są: kuchnia, możliwość uprawiania wielu sportów (np. windsufing, nurkowanie), odpoczynek, zróżnicowane krajobrazy (od ośnieżonych szczytów, przez pustynie, aż po wspaniałe plaże). Sprzyjać temu wszystkiemu na pewno będą pola golfowe, nowo otwarte kompleksy hotelowe, a także 3500 km plaż. Otwarcie przedstawicielstwa w Warszawie, co na pewno przyczyni się do podniesienia świadomości polskich turystów o Maroku i znacząco zwiększy przyjazd Polaków do naszego kraju".

a