środa, grudzień 06, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/17484.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/17484
wtorek, 29 kwiecień 2014 00:00

Festiwal na Łopacie Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Festiwal na Łopacie galeria.zegiestow.pl

Na 2. Festiwal Piosenki Turystycznej "Zaczaruj Dźwiękiem" w Żegiestowie-Zdroju organizatorzy zapraszają  w dniach 1-3 maja.

Festiwal w Żegiestowie-Zdroju jest imprezą plenerową, będąca kontynuacją odbywających się w ubiegłych latach imprez pod tytułem "Babie lato".

Jeżeli kochacie dziewicze piękno i magię, jaka kryje się w górach, a także dobrą muzykę - ten festiwal jest dla Was. Przy dźwiękach utworów wspaniałych wykonawców, wśród zachwycającej przyrody będzie można odpocząć i nacieszyć zmysły. Żegiestów-Zdrój to miejsce wyjątkowe, które od lat cieszy się opinią malowniczego i magicznego uzdrowiska. Jak mawiał papież Jan Paweł II: "W górach niknie bezładny zgiełk miasta, panuje cisza bezimiennych przestrzeni, która pozwala człowiekowi wyraźniej usłyszeć wewnętrzne echo głosu Boga".

Na uczestników festiwalu czeka mnóstwo atrakcji, m.in.: znani wykonawcy zarówno z Polski jak i Słowacji, możliwość poznania tajników kuchni regionalnej, żegiestowskich wód mineralnych, a także śpiew przy prawdziwej góralskiej watrze.

Wśród wielu zespołów podczas festiwalu wystąpią: "Leonard Luter i Własny Port", "Grupa Bohema", "Pod Wiatr", "Lachersi", "BB Country" jak również będzie miał miejsce wyjątkowy benefis Adama Ziemianina.

{gallery}17484{/gallery}

Łopata Polska – przysiółek w Polsce położony w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, w gminie Muszyna, na granicy polsko-słowackiej, nad Popradem. Przysiółek do 2007 roku wchodził w skład sołectwa Andrzejówka, obecnie Żegiestów (http://pl.wikipedia.org). Nazwa "Łopata" wzięła się od kształtu zakola rzeki wyznaczającej w tej części Łopatę Polską i Słowacką. Jest to jedyne miejsce, gdzie Polska graniczy ze Słowacją od strony północnej (http://www.zegiestow.pl).

Więcej na: http://www.zaczarujdzwiekiem.pl.

a