czwartek, luty 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 24 kwiecień 2014 00:00

Polska w Google Street View Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Street View - serwis panoramicznych zdjęć w formacie 360 stopni wykonanych z poziomu ulicy, połączonych z Google Maps jest dostępny dla Polski od 2012 roku. Pierwsze polskie zamki, których wnętrza znalazły się w Street View (17 kwietnia br.) to Zamek Książ i Zamek w Kórniku. Trzecim miejscem dostępnym dla internautów jest Centrum Nauki Kopernik.

W 2013 roku zespół Google Street View sfotografował trzy miejsca w Polsce przy pomocy wózka trolley, który z łatwością mieści się w muzealnych drzwiach i między obiektami.
Do wykonywania panoramicznych zdjęć w formacie 360 stopni na Mapach Google używany jest też trójkołowiec trike (rower z wbudowanym systemem aparatów cyfrowych), skuter śnieżny snowmobile, aparat fotograficzny ze statywem, a także plecak trekker.

Street View wystartowało w maju 2007 roku i początkowo obejmowała tylko pięć amerykańskich miast: San Francisco, Las Vegas, Denver, Miami i Nowy Jork. Po pierwszym roku działania usługi dodano kolejnych kilkadziesiąt miast USA, a w lipcu 2008 r., z okazji odbywającego się Tour de France, dodano niektóre etapy wyścigu. Następnie przyszedł czas na Australię i Japonię, a pod koniec 2008 r. w Street View pojawiły się cztery miasta hiszpańskie i cztery miasta włoskie. W 2009 r. usługa obejmowała już większość miast zachodniej Europy, a także Meksyk. W czerwcu 2010 z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA, dodano miasta gdzie rozgrywano mecze Mundialu. Obecnie Street View dostępne jest już na wszystkich kontynentach.

W marcu 2012 r. usługa uruchomiona została w Polsce. Znajdziemy w nim największe polskie miasta, m.in. Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawę, Wrocław, a także wiele innych miejsc i atrakcji turystycznych, m.in. Zamek Krzyżacki w Malborku, Tężnie solankowe w Ciechocinku czy Rezerwat "Niebieskie Źródła" w Tomaszowie Mazowieckim.

Dzięki dziesiątkom milionów wykonanych zdjęć Street View internauci mogą odbyć niezwykłą podróż do najciekawszych i najtrudniej dostępnych miejsc w 50 krajach, na 7 kontynentach. Efekty pracy już można podziwiać.

http://www.streetview.com.pl

a