sobota, sierpień 13, 2022
Follow Us
środa, 02 kwiecień 2014 10:27

Groźny wirus Ebola Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Groźny wirus Ebola http://pl.wikipedia.org

Gwinea leżąca w Afryce Zachodniej jest niedużym państwem - stanowi ok. 80 proc. wielkości Polski. Do tej pory - jak informuje Ministerstwo Zdrowia Gwinei - zgłoszono w tym kraju 122 prawdopodobne przypadki zachorowań na gorączkę krwotoczną Ebola, z czego 78 ludzi zmarło.

Resort zdrowia podkreślił, że z całą stanowczością można potwierdzić, że w 22 przypadkach laboratoryjnie potwierdzono obecność Eboli w organizmie zakażonych.

- Stajemy naprzeciwko epidemii o skali do tej pory niespotykanej w rozumieniu tempa jej rozprzestrzeniania. (...) Geograficzne rozprzestrzenianie się (choroby) jest bardzo niepokojące, ponieważ utrudnia nam to kontrolę epidemii - powiedział koordynator działań MSF w Gwinei Mariano Lugli.
Gorączka krwotoczna Ebola przenosi się za pomocą płynów ustrojowych. W związku z tym lokalne władze zaapelowały do obywateli o powstrzymanie się od kontaktów płciowych i witania się za pomocą uścisku rąk. Do tej pory nie opracowano leku, ani szczepionki na chorobę, która zabija 25-90 procent zarażonych.
http://www.rynekzdrowia.pl

a